קרבות ירושה במפלגת הליכוד

אומנם על פי החוק, ראש הממשלה יכול לכהן עד שהוגש נגדו פסק דין חלוט, אבל במערכת הפוליטית מעריכים כי זמנו של נתניהו נמצא על זמן שאול. הערכות האלו נמצאות גם בתוך מפלגת הליכוד עצמה, ששם בפעם הראשונה, מדברים על עשיית פוש ליו"ר המפלגה ולהחליף אותו לקראת הבחירות הבאות, שקרובות יותר מתמיד. כעת,  לאחר הכישלון של יו"ר כחול לבן, בני גנץ, להקים מממשלה ולאחר הגשת כתב האישום נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קרב הירושה בתוך הליכוד עולה שלב נוסף.

מי שעומד בראש הניסיונות להחליף את נתניהו בתוך הליכוד הוא גדעון סער, שחזר בשנה שעברה למערכת הפוליטית לאחר פסק זמן ממשוך שלקח. סער חזר לליכוד, ולמרות המאבק נגדו כבר בפריימריז האחרונים, מצד בכירים במפלגה, הוא הצליח להגיע למקום החמישי.

כעת, לאחר שהיריבות עם נתניהו לא הסתיימה, מנסה סער להוביל לפריימריז לראשות המפלגה. לדבריו של סער הבוקר (שני) בכאן רשת ב' "נתניהו לא יוכל להקים ממשלה גם אם יתקיימו בחירות שלישיות ורביעיות. הוא היה צריך להסיק מסקנות". לדבריו, נתניהו היה צריך להודיע על פריימריז בזק, עוד לפני תום 21 הימים בהם המנדט נמצא בכנסת, על מנת למנוע בחירות שלישיות, ולא כפי שהודיע שיתקיימו פריימריז לראשות המפלגה תוך שישה שבועות מהיציאה לבחירות.

ירי ציוצים בנגמ"ש

ח"כ ניר ברקת תקף את הצעתו של סער לקיום הפריימריז והציע מתווה חדש משלו. על פי המתווה, נתניהו יישאר לעמוד בראשות הליכוד ואילו הפריימריז יקבעו מי יהיה המקום השני ברשימה וממלא מקום ראש הממשלה במקרה ונתניהו לא יוכל להמשיך בתפקידו ולהרכיב ממשלה. "אנו צריכים להתייצב לצידו של ראש הממשלה, שהוא נכס אדיר למדינה ולליכוד, לאפשר לו להוכיח את חפותו, לא לחרוץ את דינו ובוודאי נוכח הכשלים החמורים שנתגלו בחקירה לזכור את שורת אישי הציבור שזוכו לחלוטין בבית המשפט" אמר ברקת.

בתגובה תקף סער את ברקת והזכיר את עברו במפלגת קדימה. בציוץ בטוויטר כתב סער "כשנלחמתי עבור הליכוד, שנותר עם 12 מנדטים – ברקת חגג עם שמפניות במטה ״קדימה״ בה היה חבר". עוד הוסיף סער כי "אחרי כמה ימים בכנסת ברקת עושה קמפיין כביכול ל״ספר״ או ל״ממלא מקום יו״ר התנועה״ וכדי להוכיח שהוא קיים מנהל קמפיין הסתה נגדי. ברקת, תלמד: ליכודניקים לא קונים בכסף ומנהיגות לא בזגזוגים ומצמוצים".

"מנהיגות אמיתית נבחנת בשעת משבר" כתב ברקת בחשבון הטוויטר שלו בתגובה לדבריו של סער. "התבלבלת קצת ממחיאות הכפיים של השמאל והתקשורת ונכשלת בניסיון להדיח את ראש הממשלה. גילית חוסר נאמנות בשעה הכי קשה של נתניהו והליכוד" האשים ברקת את סער. "הפניקה, איבוד העשתונות והמתקפות האישיות והנמוכות כלפי ראש הממשלה וכלפי לא יצליחו לטשטש זאת. התבייש לך" כתב ברקת.

הרב דרוקמן מביע תמיכה בנתניהו

עד כה הצטרפו מספר ח"כים מהליכוד להתקפות נגד סער, אך רובם הגדול מעדיפים שלא להשמיע את קולם בשלב זה. במקביל, מחר תתקיים עצרת תמיכה גדולה בנתניהו ברחבת מוזיאון תל אביב. בסביבתו של ראש הממשלה פנו אל השרים וחברי הכנסת של הליכוד וקראו להם להשתתף בהפגנה, שאליה צפוי להגיע גם נתניהו בעצמו.

אתמול (ראשון) פרסם ראש מרכז ישיבות בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן, סרטון תמיכה בוא הוא קורה לציבור להגיע להפגנה בתל אביב. הבוקר, התראיין הרב דרוקמן לרדיו גלי ישראל ואמר "אני חושב שעושים לרה״מ משפט שדה, כאילו כבר הוכרע דינו, כאילו כבר היה משפט. יש לי אמון מלא ביועמ״ש, אבל לא יתכן שינצלו את העובדה שבגלל שיש כתבי אישום – הכל כאילו כבר הוכרע" הוסיף הרב דרוקמן.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק