תמיכה במחבל וקריאה לסירוב פקודה ע"י פעיל 'לוחמים לשלום'

ניידת משטרה. ארכיון. צילום: ידידיה גרוסמן, חדשות ימנים
תולי פלינט, בכיר בארגון השמאל הקיצוני "לוחמים לשלום", פרסם מאמר תמיכה במחבל הג'יהאד האסלאמי השובת רעב, בו קרא לאנשי כוחות הביטחון ולחיילי צה"ל לסרב פקודה, וכתב כי "מדינת ישראל הופכת את אזרחיה לרוצחים".

תולי פלינט, מבכירי ארגון השמאל הקיצוני "לוחמים לשלום" פרסם מאמר תמיכה במחבל הג'יהאד האיסלאמי, העצור מינהלי אשר שובת רעב, מאהר אל אחרס. במאמר קורא פלינט לכוחות הביטחון לסרב פקודה, וטוען בין היתר כי מדינת ישראל הופכת את כל אזרחי המדינה לרוצחים "כשהמדינה מחליטה לרצוח תוך התעלמות, לרצוח תוך התעללות ותוך ניצול של כוחה – כל אחד מאזרחיה הופך לרוצח". נציין כי פלינט משמש מזה כ-3 שנים כמתאם פעילות השטח של הארגון מהצד הישראלי.

פלינט טען במאמרו כי מדינת ישראל "מאבדת את זה" ומרשה לעצמה לרצוח ולהתעלל באזרחים שנמצאים תחת שליטתה. בסיום מאמרו קרא לכוחות הביטחון לסרב פקודה "אני קורא לאנשי השב"כ ומנגנוני הביטחון – סרבו לשתף פעולה עם העוול. אני קורא לחיילים בסדיר ובמילואים – סרבו לשתף פעולה עם העוול". עוד כתב כי "המדינה שגורמת למוות של היחיד לא תהסס לגרום למוות של הרבים". ולבסוף סיים במילים "אני קורא לכל האזרחים, גם אלו שלא מאמינים שלפלסטינים יש זכויות – סרבו לשתף פעולה עם המנגנון הזה… סרבו להיות רוצחים".

ארגון לוחמים לשלום הינו ארגון המורכב מישראלים ופלסטינים. הארגון מצהיר כי הם פועלים למען דו-קיום על בסיס עקרונות של התנגדות לא אלימה. עו"ד צור פלק מארגון 'עד כאן' סיפר "הארגון פועל במסווה של לוחמי צה"ל לשעבר ו'לוחמים' פלסטינים שהינם מחבלים, שכביכול חותרים לשלום. אלא שבפועל במקום להביא לשלום פועלים להחלשת צבא הגנה לישראל ולפגיעה בביטחון מדינת ישראל".

בדו"ח שהוציאו לפני מספר חודשים בארגון 'עד כאן' נחשפו עמדות הארגון אשר מוצגים בחדרים פנימיים ובקבוצות סגורות. בדו"ח נחשפה תמיכת פעילי לוחמים לשלום ב‘זכות השיבה‘ של הפלסטינים לתוך ישראל, וכן פעילות להעמדת בכירים ישראלים לדין פלילי בבית הדין הבינלאומי בהאג. כמו כן, בדו"ח מובא גם כי למרות העמדה המוצהרת של הארגון להתנגדות לאלימות לא ברור כי כך הם פני הדברים "בסמינריון של הארגון דנו הפעילים בשאלת האפשרות לעיצוב התודעה בישראל ולקיבוע התפיסה כי זריקת אבנים אינה מעשה אלים אלא התנגדות לגיטימית "לא אלימה", תודעה שכבר קיימת ברשות הפלסטינית" נחשף בדו"ח.

בארגון 'עד כאן' קראו לבחון פתיחה בחקירה כנגד פלינט "ארגון לוחמים לשלום פועל להחלשת צה"ל ולריפיון בקרב לוחמיו. אנו מגנים את התמיכה במחבל הג'יהאד האסלאמי, וקוראים לרשויות לבחון אם אמירותיו של תולי פרינט עולות בכדי הסתה לסירוב פקודה".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק