עורכי הדין התקילו את נאצר דוואבשה במהלך עדותו: אתה תומך טרור

בדיון הטיעונים לעונש שמתקיים כעת (שלישי) במשפט דומא חשפו עורכי דינו של בן אוליאל, עו"ד יצחק בם ועו"ד אשר אוחיון, כי משפחת דוואבשה מעלים בדפי הפייסבוק שלהם תמיכה בטרור.

במהלך עדותו של דוד המשפחה נאצר דוואבשה, הציג עו"ד יצחק בם בפני העד פוסטים בהם שיבח מחבלים וטרור. עו"ד בם אמר לשופטים "מדובר בעד תומך טרור". את הדברים העלה עו"ד בם לאחר שהעד סיפר כמה המשפחה שוחרת שלום ואחווה, ולא מאמינה כיצד אדם יכול לבצע פיגוע טרור.

בנוסף נחשף כי אם המשפחה, ריהאם דוואבשה המנוחה, היתה חברה בארגון חמאס ופעילה בתא חמאס בשכם.

מהודעה שפרסם חמאס לאחר שריהאם מתה מפצעיה עולה כי ריהאם היתה חברת ארגון חשובה. בהודעה נכתב "תנועת חמאס ליוותה את בתה ריהאם דוואבשה.. השהידית דוואבשה היתה אחת מהאחיות הפעילות בתא הסטודנטים של הארגון ("אלכתלה אלאסלאמיה") באוניברסיטת א-נג'אח".

בנוסף, פרסם החמאס הספד על ריהאם, שגם בו תוארה כ"שהידית" וכ"אחת האחיות הפעילות בשורות תא הסטודנטים של הארגון ("אלכתלה אלאסלאמיה")". נזכיר כי ארגון חמאס על שלל כינוייו הוצא מחוץ לחוק בשנת 1988, והוגדר כהתאחדות בלתי מותרת.

כאמור, על דוכן העדים התקילו עורכי הדין את אחיו של סעאד דוואבשה המנוח, והפנו את נאצר לדף הפייסבוק שלו לפרסום בו הלל את 'מהנדס' החמאס יחיא עייאש, שחוסל בידי ישראל "שישראל תרכין ראש תחת רגלי יחיא עייאש".

בנוסף, פרסם נאצר בפייסבוק פוסט בתגובה לראיון של חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק, בו הילל את המחבל שניסה לפגוע בגליק "מעשיהם הנאצלים של השהידים.. הוא (גליק) לנצח יחיה בפחד".

נאצר אף שיבח את המחבלים שביצעו את הפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים "תבורכו.. גיבורים בני חורין", את המחבלים שחטפו ורצחו את שלושת הנערים בגוש עציון "קבלו את פני חיילי הרחמן בשבחים", את נסראללה "אדון ההתנגדות" ועוד.

כמו כן, בני משפחה נוספים של המשפחה הינם תומכי חמאס ומעודדי טרור. סעאד דוואבשה, עבד אל רחמן, שיבח את חיי השהידים, את המחבלים שרצחו את בני הזוג הנקין "אללה ישחרר אתכם ממאסרכם, גיבורים". בנוסף, בדפי הפייסבוק האמורים וכן של בני משפחה נוספים ניתן למצוא עידוד לתקיפת חיילים, תמיכה בטרור ועוד.

עו"ד איציק בם אמר לאחר הדיון:

מארגון חוננו נמסר "דומא זה אירוע קשה וטראגי, אך עמירם בן אוליאל חף מפשע ואין לו כל קשר למעשים שיוחסו לו. כמו כן חייבים להתייחס גם למכלול, והדברים שעלו היום בדיון מטילים צל כבד על התעלמות גורמי החקירה מהתנהלות משפחת דוואבשה עוד הרבה לפני ההצתה, ולבחור כוון חקירה בלתי הגיוני נגד הצד היהודי בלבד למרות שהיא יודעת בדיוק מי נגד מי בתוככי הכפר דומא.
במשפט עלילת דומא מדינת ישראל לצערנו בחרה להיטפל ולחקור רק את אזרחיה הנאמנים, ולחבק בחום משפחה של תומכי טרור."

 

קרדיט צילום: חוננו

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק