עו"ד עדי קידר: "המתנחלים חווים אכיפה אלימה ודורסנית, סתימת פיות ומניעת חופש ביטוי"

אילוסטרציה. צילום: דוברות המשטרה
תושב צפת נעצר בחשד למעורבות בהצבת שלט בכניסה לבת עין בו נכתב: "אתם פוגעים בביטחון תושבי היישוב. רצחתם לנו ילד. בכניסתכם אתם מסתכנים! ראו הוזהרתם!" • החשוד שוחרר למעצר בית

בית משפט השלום בירושלים הורה היום (ה') לשחרר למעצר בית תושב העיר צפת שנעצר הלילה, בחשד למעורבות בהצבת שלט המחאה שנתלה ביישוב בת עין לרגל ה-30 להרג הנער אהוביה סנדק ז"ל.

השלט, אשר מדמה את השילוט שמציב צה"ל בכניסה לשטחי A ו-B ברחבי יו"ש, הונח במחאה על התנהלות השוטרים במרדף המשטרתי שהוביל למותו של אהוביה סנדק ז"ל.

בשלט נכתב "אתם פוגעים בביטחון תושבי הישוב. רצחתם לנו ילד. בכניסתכם אתם מסתכנים! ראו הוזהרתם!" וכן כי "כביש זה מוביל ליישוב בת עין אין כניסה למשטרה".

החשוד נחקר בחשד לאיומים, היזק לרכוש והפרעה לשוטר. היום בדיון שנערך בעניינו בבימ"ש השלום בירושלים, הוגשה הצהרת תובע בדרישה להשאיר את החשוד במשך ארבעה ימים נוספים. בית המשפט דחה את בקשת המשטרה והורה על שחרורו של החשדו בתנאים מגבילים. השופט סילברמן כתב בהחלטתו בין היתר כי יש להתחשב בהיבט חופש הביטוי. עו"ד מטעם ארגון חוננו ייצג את התושב.

עו"ד עדי קידר מחוננו מסר על מעצרו של החשוד "מדובר במעצר שערורייתי. שוב מחאה נאכפת בצורה לא שוויונית. בבלפור אין אכיפה כלל, וכנגד המתנחלים אכיפה אלימה ודורסנית, סתימת פיות ומניעת חופש ביטוי".

מארגון חוננו נמסר: "במסגרת המחאה העממית הנמשכת על רצח אהוביה ז"ל משטרת ישראל מחזירה אותנו לימים אפלים שחשבנו שהם כבר מאחורינו. בימי המחאה על הגירוש מגוש קטיף בהם המשטרה נאבקה בניגוד לכל נורמה הגיונית במפגינים נגד הגירוש. כאז – כך גם היום. מחאות לגיטימיות גוררות מעצרי שווא ואף כתבי אישום מופרכים וחסרי תקדים. אוי למפכ"ל ולשר ביטחון פנים שכך מתרחש בימיהם.

אנו מברכים על כך שלפחות רוב בתי המשפט יודעים לשים מחסומים בפני הדורסנות המשטרתית ופעם אחר פעם דוחים את דרישות המעצר המנופחות של המשטרה בשבועות האחרונים".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק