אפשר למנוע את הרצח הבא

אהוביה סנדק ז"ל
אחרי שנים של דה לגיטימציה, הימין והציונות הדתית חייבים לשנות גישה ולהילחם למען נוער הגבעות, במקום להתנער ולגנות, כי עדיין אפשר למנוע את הרצח הבא

לפני מספר שבועות נרצח הנער אהוביה סנדק ז"ל. רק שאהוביה, לא היה סתם נער, אלא נער גבעות. וזו בדיוק הסיבה שבלשי ימ"ר ש"י שרדפו אחר רכבו, הרשו לעצמם לנגוח ברכב, ובכך לגרום למותו של אהוביה ולפציעת יתר חבריו.

לכולנו ברור שלו היה מדובר בנער מגבעתיים או נערה מתל אביב, המרדף לא היה מסתיים בנגיחה ברכבם. מה שעוד יותר ברור זה שאם אהוביה ז"ל לא היה נער גבעות, כבר מזמן היו שוטפים את הרחובות שלטים שעליהם כתוב "צדק לאהוביה" והתקשורת היתה מתגייסת למען המאבק.

צילום: חדשות ימנים

אז למה ככה זה עובד? כי במשך שנים, הציונות הדתית וחלק לא מבוטל מה'ימין' עשו דה לגיטימציה לנערי הגבעות והתירו את דמם.

פתאום הכל מותר. עינויים, צווים מנהליים, התעללות רבת שנים של המשטרה בנערים ומצור על שכונת קומי אורי. הימין שכח להילחם למענם, הוא מזכיר אותם רק בגינויים. הציונות הדתית שכחה לתמוך בהם, היא מתנערת מהם וממשיכה הלאה.

אפשר לתקן

"כל זמן שהנר דולק אפשר לתקן". עדיין אפשר לתקן, אפשר וצריך למנוע את הרצח הבא. זה בידיים שלנו. שבו עם נערי הגבעות, תשמעו מה יש להם לומר, תגבו אותם ותלחמו למענם.

מדובר בחלוצים שמוסרים את הנפש למען ארץ ישראל, מהאחרונים שעוד נותרו במערכה הזו. לא חייבים להסכים איתם בכל דבר, אבל מחובתנו להילחם יחד איתם במערכה על ארץ ישראל.

הרב דוד פנדל. צילום: אלעזר ריגר

הרב דוד פנדל ראש ישיבת שדרות, לא מסכים בכל דבר עם נוער הגבעות, ובכל זאת הוא לא התעלם, הוא יצא עם תלמידיו למחות ולא שתק. צעדו המבורך של הרב פנדל הוא זה שמונע את הרצח הבא, וכך עלינו לפעול.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק