משפחתו של הרב שי אוחיון הי"ד לאלוף פקמ"ז: הרוס את בית המחבל

הרב שי אוחיון הי"ד. באדיבות המשפחה
משפחתו של הרב שי אוחיון הי"ד שנרצח בפיגוע דקירה בצומת סגולה פנתה לאלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי בבקשה להרוס את בית המחבל, בכדי להרתיע מחבלים פוטנציאליים • "אך מקצת נחמה תהיה למשפחה אם לאחר רצח יקירם ינקטו צעדי הרתעה אשר יעזרו למנוע רצח נוסף".

משפחתו של הרב שי אוחיון הי"ד, שנרצח בפיגוע דקירה בצומת סגולה בפתח תקווה לפני כשבועיים, פנתה לאלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי בבקשה להרוס את בית המחבל, החרמת אדמותיו ואדמות משפחתו ועוד. מטרת הבקשה הינה להוות גורם הרתעתי שימנע ממחבלים פוטנציאליים לבצע רצח נוסף של יהודים.

בפניה לאלוף ידעי, שנשלחה ע"י עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את המשפחה, נכתב כי "לצערנו המחבל הנתעב חליל דויכאת, מהכפר רוגיב ליד שכם, נשאר בחיים ואתמול אף הוגש נגדו כתב אישום בגין הרצח. הרצח מצטרף למעשי טרור וטבח רבים כנגד אזרחי ישראל, שכל חטאם הוא הרצון הטבעי לחיות כיהודים בארץ ישראל".

עוד צוין כי "כידוע אין בהליך ובענישה הפלילית הקיימים בישראל כדי להביא להרתעה מספיקה ומיגור הטרור. המנוח, שהיה דמות ומופת בחייו, יחסר לאלמנה, לארבעת היתומים, לאחיו ולאמו לבלי שיעור. המשפחה הצטרפה למשפחת השכול, אשר עומדת כהגנה חיה על זכות הקיום של עמנו כאן בארץ".

בנוסף, נכתב כי צעדי הרתעה נחושים יהוו מקצת נחמה למשפחה, אם בזכותם ימנע רצח נוסף של יהודים. המשפחה דרשה כי ינקטו כל צעדי ההרתעה שניתנים, ובכללם "הריסת והחרמת ביתו וקרקעותיו של המחבל ומשפחתו", וזאת לאלתר וללא שהות על מנת להגביר את האפקטיביות של צעדי ההרתעה.

חגית יודקוביץ, אחותו של הרב שי, מסרה בשם המשפחה "ממשלת ישראל אחראית לביטחון כל אזרחי מדינת ישראל. מדיניות מגומגמת הביאה לרצח אחי, הרב שי אוחיון, והותירה אלמנה וארבעה יתומים צעירים, ואת כולנו, בחוסר וכאב ללא נחמה. הריסת בתי מחבלים חייבת להיות מדיניות קבועה וברורה. אנו מבינים שהרס בתי מחבלים לא ימנע כליל את רצון אויבינו לפגוע בנו, אך ידע כל מחבל בן עוולה כי בבואו לפגע או לרצוח יהודים יחרב ביתו לחלוטין, כספים לא יגיעו בשום דרך וצורה אליו ואל בני משפחתו.

אנו מאמינים שפעולה זו תמנע את האלמנות והיתומים הבאים, ולכן דורשים ממשלת ישראל ומצה"ל להרוס את בית המחבל לחלוטין, למנוע כספים והטבות, ולקבע זאת כמדיניות קבועה וצודקת למען ביטחון כל עם ישראל".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את המשפחה מסר "כוחות הביטחון נלחמים מלחמה עיקשת לסיכול הטרור באופן יום יומי, אך ללא רכיב של הרתעה כנגד המפגעים הטרור ימשיך לקצור חיים. חיי ישראלים קודמים לרווחת האויב הטרוריסטי וסביבת גידולו".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק