משפחות השכולות : לעצור את ההסכם הצפוי להיחתם מחר עם הרשות הפלסטינית

צילום: הרשות השופטת

מחר (ראשון) צפוייה ממשלת ישראל לחתום הסכם עם הרשות הפלסטינית, אשר על פיו תעניק מדינת ישראל לרשות הפלסטינית 800 מיליון ש"ח בהלוואה, וזאת בעקבות משבר הקורונה.

ההסכם נחשף בתשובת משרדי האוצר ורה"מ לעתירה לבג"צ כנגד ההסכם אותו הגיש עו"ד יצחק בם בשם ארגון לביא ופורום בוחרים בחיים – משפחות שכולות ונפגעי טרור אשר דורשות מבג"צ לעצור את ההסכם וזאת לאור תשלומי הרשות הפלסטינית למשפחות המחבלים.

מתשובת המשרדים לבג"צ עולה כי הכספים צפויים להילקח מהכספים אשר ממשלת ישראל הקצתה בצו מיוחד להתמודדות עם משבר הקורונה.

בעתירה לבג"צ נימק עו"ד יצחק בם את ההתנגדות להלוואה בחשש הממשי שהכספים לא יוחזרו למדינת ישראל, וכן כי הרשות הפלסטינית צפויה להעביר חלק ניכר מהכספים למשפחות מחבלים ופעילי טרור, כמענק על ביצוע פיגועים ומעשי טרור כנגד אזרחי ישראל.

בעתירה צויין כי "למרבה הצער, הרשות הפלסטינית, בניגוד גמור להתחייבויותיה לחדול מדרך הטרור, עושה שימוש נלוז בכספים המגיעים אליה ומשלמת משכורות ומענקים לפעילי טרור המרצים את עונשם בבתי הסוהר בישראל ולכאלה שהשתחררו מריצוי מאסרם. הרשות הקימה מערך ענף ועתיר תקציבים של תמיכה כלכלית בפעילי טרור ובני משפחותיהם." נכתב ע"י עו"ד בם.

נציין כי חרף החוק הקובע כי מדינת ישראל תקזז מהכספים המועברים לרש"פ את משכורות מחבלים אשר משולמות ע"י הרשות, טרם הורה השנה הקבינט המדיני ביטחוני על קיזוז הכספים.

מירב והרצל ההורים של סגן שיר חג'אג' הי"ד חברים ב-"פורום בוחרים בחיים" מסרו "לא יתכן שמאות אלפי משפחות ועסקים בישראל קורסים כלכלית ונמצאות מול שוקת שבורה, ממשלת ישראל בוחרת להעביר 800 מיליון ש"ח בחודש מענק לרשות הפלסטינית תומכת הטרור בזמן שהרשות ממשיכה לשלם משכורת למחבלים אשר רצחו את ילדינו יוצא מזה ממשלת ישראל ואנחנו אזרחי ישראל בכספי המיסים שלנו משלמים את משכורות רוצחי ילדינו."

בארגון לביא למינהל תקין הוסיפו כי "העברת מיליארד ש"ח לרשות הפלסטינית לצורך מימון משכורות המחבלים אינה יכולה להתקבל על הדעת, לא יתכן שהרשות הפלסטינית תעניק משכורות עתק לרוצחי יהודים ותבכה על קשיים. העברת מיליארד ש"ח לרש"פ במחטף בוטה זה, הינה צפצוף על חוק קיזוז משכורות מחבלים שנחקק אך לאחרונה ועל משפחות נפגעי הטרור."

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק