מבנה לא חוקי בלב רמלה – בהכשר ראש העיר והוואקף

צילום: רגבים

הוועדה המקומית לתכנון ובניה רמלה, עומדת לדון ביום ראשון בהלבנת מבנה שבנה הוואקף המקומי ללא היתר, בניגוד לכללי התכנון והבניה, תוך פלישה לשטח ציבורי ובסמוך לאתר העתיקות החשוב ביותר ברמלה – המסגד הלבן. כזכור, עם תחילת הקמת המבנה פנתה רגבים למיכאל וידל, ראש עיריית רמלה ויו"ר הוועדה המקומית לתכנוון ובניה, בדרישה לעצור את הבניה הלא חוקית.

במענה לפניה זו הודיע ראש העיר לרגבים, כי "ביחס לבניה שבנדון הועדה המקומית נוקטת בהליכי האכיפה הנדרשים". כאשר מכתב ששלחה תנועת רגבים, שבא בעקבות תשובתו של ראש העיר, ובו בקשה לפירוט תהליכי האכיפה שננקטו כלפי המבנה, טרם נענה.

צילום: רגבים

אך מסתבר, שלמרות הצהרת ראש העיר כי ננקטים הליכי אכיפה כלפי המבנה, ולמרות העבירות הרבות הכרוכות בעבודות סביב הקמתו, הרי שהוועדה המקומית לתכנון ובניה עומדת לדון ביום ראשון באפשרות להלבין את המבנה ולהכשירו רטרואקטיבית.

"אנו רגילים למקרים בהם הרשויות גוררות רגליים באכיפה", אומר עו"ד בעז ארזי מהמחלקה המשפטית של תנועת רגבים, "אך הניסיון להכשיר בניה לא חוקית, בלב העיר תוך פגיעה באתר ארכיאולוגי חשוב כל כך, הפתיע גם אותנו". תנועת רגבים תמשיך לעקוב אחרי המקרה ולוודא כי רשויות האכיפה יפעלו כנדרש בכל הקשור למבנה הבלתי חוקי.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק