לאחר שנה וחצי של סבל למשפחות: המצור הוארך בשנה נוספת

המצור על קומי אורי | קרדיט: אברהם שפירא
אלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי חתם אתמול (שישי), על צו שטח צבאי סגור חדש, המאריך את המצור על שכונת קומי אורי ביצהר בשנה נוספת, זאת לאחר שנה וחצי בה היה מוטל מצור על הגבעה, שפגע קשות בשגרת חייהם של תושביה

צו שטח צבאי סגור לשנה תמימה, החתום בידי אלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי, הוטל אתמול (שישי), על שכונת קומי אורי ביצהר. הצו החדש מאריך את צו השטח הצבאי הסגור שמוטל על הגבעה זה שנה וחצי, וכן את המצור המשטרתי שקיים על השכונה.

המצור שמוטל כאמור זה שנה וחצי, פוגע קשות בשגרת חייהם של המשפחות המתגוררות במקום, בכך שאינו מאפשר לאנשים שאינם תושבי השכונה להיכנס אליה.
כך למשל מנועים תושבי השכונה להיעזר בשירותים בסיסיים, דוגמת בייבי סיטר לילד, טכנאי גז או שיפוצניק.

נזכיר כי רק ביום חמישי האחרון, פנו שורת חברי כנסת מהימין בדרישה לאלוף הפיקוד להימנע מהארכת המצור, שאותו כינו "ענישה קולקטיבית חמורה" כנגד משפחות השכונה שאינן חשודות בדבר.

תושבים מיצהר שהפגינו בימים האחרונים כנגד המצור, תקפו בחריפות את הארכת הצו בידי האלוף: "הטלת מגבלות על משפחות שאינן חשודות בדבר, היא ענישה קולקטיבית מהסוג הגרוע ביותר".

"לא יתכן שמערכת הביטחון במדינת ישראל, תחזיק במשך שנתיים שכונה שלמה כבת ערובה, אך ורק כי לדעתה הדבר ימנע חיכוכים באזור. לכל אזרח במדינת ישראל מגיע זכויות בסיסיות, ורק בשל היותם מתיישבים, זכויותיהם הבסיסיות נרמסות ברגל גסה", אמרו.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק