השופט חוקר בתיק סנדק – סיים את חקירתו

צילום: אלנתן אמיתי
עו"ד אריאל עטרי "עצרנו את הניסיון לטיוח - כתוצאה מההליך פיקח בית המשפט, מקרוב, על החקירה ווידא איסוף ראיות שיובילו לחקר האמת.

בימ"ש השלום בירושלים מפרסם לפני זמן קצר החלטה בהליך חקירת נסיבות מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל, שנהרג בידי שוטרים במהלך מרדף בבנימין.

בימ"ש מפרסם את החלטתו, לאחר שליווה את החקירה במשך כארבעה חודשים בהם ניהל מספר דיונים, אשר במהלכם הורה לרשויות החקירה לבצע פעולות שונות. בנוסף, בחן בימ"ש חומרי חקירה רבים וליווה את החקירה.

הבקשה להכנסת שופט חוקר, הוגשה בשם הוריו של אהוביה סנדק ז"ל, באמצעות עו"ד אריאל עטרי שנשכר בידי ארגון חוננו, המשפחה ביקשה כי בימ"ש ילווה את החקירה ויחקור את נסיבות מותו של אהוביה וזאת בשל חשש לטיוח ובשל מספר פגמים בחקירת מח"ש.

במהלך הדיונים בהליך נחשף כי בכוונת הפרקליטות, לפנות מומחה נוסף אשר יבחן את זירת התאונה בה נהרג אהוביה ז"ל, משמעות הדבר כי הפרקליטות אינה מסתפקת בחוות הדעת של בוחן התנועה של משטרת ישראל אשר בחן את הזירה, והיא רואה צורך בחוות דעת נוספת.

נזכיר, כי מומחה לשיחזור תאונות פרטי, אשר הגיע לזירת התאונה שעות לאחר האירוע, ובחן את הזירה, קבע באופן חד משמעי כי רכבם של שוטרי ימ"ר ש"י הוא שנגח את הרכב בו נסע אהוביה ז"ל והנערים הנוספים, נגיחה אשר הביאה להתהפכות רכבו של אהוביה ז"ל, גרמה למותו, ולפציעתם של הנערים הנוספים.

עוה"ד אריאל עטרי מסר בתגובה "ההליך שנקטנו בבקשה לחקירת סיבות מותו של אהוביה ז"ל הוביל, בהצלחה רבה, לעצירת הניסיון של מח"ש והמשטרה לטייח את החקירה, לאחר ששבועיים לאחר תחילת החקירה כבר הודיעו שהחקירה הסתיימה. כתוצאה מההליך פיקח בית המשפט, מקרוב, על החקירה ווידא איסוף ראיות שיובילו לחקר האמת. עם זאת, ולאור תפקוד רשויות המדינה, אנו סבורים שמוקדם מידי להשאיר את ממלא מקום פרקליט המדינה להיות החתול שישמור על השמנת ולפיכך נשקול, בימים הקרובים,  עתירה לבג"צ בקשר לכך".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק