בני הנוער האירו את שכונת נווה שאנן

עשרות בני נוער מהישוב מעלה לבונה, הגיעו הבוקר (ראשון) לשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב וחילקו סופגניות לתושבי המקום. בני הנוער פעלו יחד עם עמותת אחיעד שהוקמה לאחרונה לזכרו של הרב אחיעד אטינגר ופועלת בשכונות שבאזור.

לפני היציאה לפעילות צפו בני הנוער בסרט מיוחד המספר על חיי היום יום בשכונה וכן על הפעילות של העמותה. לאחר מכן הם יצאו להסתובב בשכונה וחילקו סופגניות לעוברי האורח היהודים שבמקום. תושבי השכונה מספרים כי הם שמחו לראות יהודים שמגיעים למקום על מנת להכיר את המציאות שבה הם חיים ולחזק אותם. לדברי התושבים, זה לא דבר שגרתי לראות כך תנועה של חבר'ה צעירים ישראלים שמסתובבים בחופשיות ברחבי השכונה.

כאמור, עמותת אחיעד הוקמה בחודשים האחרונים לזכרו של הרב אחיעד אטינגר שהקים ישיבה במקום ונרצח לפני כעשרה חודשים בפיגוע סמוך לצומת תפוח בשומרון. העמותה פועלת לשמור על צביונה היהודי של שכונות נווה שאנן ופלורנטין בדרום תל אביב. כמו כן, שמה לה העמותה מטרה ליצר הווי חיים ישראלי, מזמין ונעים, על ידי סיוע בשיקום ופיתוח השכונה ובאמצעות גרעין חברתי לערבות הדדית.

במסגרת העמותה פועלים להבאת משפחות צעירות לגרעין התורני-חברתי וביסוסה של התיישבות היהודית באזור. קיום של שיעורי הלכה לבעלי בתים וכן פעילות של קירוב לבבות והפצת יהדות בשכונת פלורנטין.

יו"ר העמותה, ישראל גבריאלוב, מספר כי התשובים התרגשו מאוד לפגוש את הצעירים שבאו לחזק ולשמח אותם. לדבריו "כל ביקור שכזה מוסיף אור לתושבי השכונה שחיים בגבורה במציאות לא פשוטה. אפשר לראות על פניהם של תושבי השכונה כיצד הביקור השפיע עליהם וחיזק אותם, וזאת בדיוק המטרה שלנו".

מנכ"ל העמותה, יצחק וסרלאוף, מסכם "זאת שורה אחת מתוך פעילויות רבות ורחבות שאנו מוציאים לפועל בשכונה בימים אלו. המשימה שלנו כעת היא מואד מורכבת וזה לאתר יהודים שחיים בלב השכונה ולסייע להם בכל ענייני היום יום, מי שחושב שזה קל שיבוא לסיור".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק