תקיפה חמורה של יהודים בעיר העתיקה

העיר העתיקה. ארכיון. צילום: חדשות ימנים
שני בחורים כבני 19 הותקפו באלימות קשה בידי ערבים סמוך לכותל המערבי • עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו פנה בדרישה למשטרה כי האירוע יטופל בחומרה

2 בחורים הותקפו במהלך צעידה בעיר העתיקה. הבחורים כבני 19, עשו את דרכם במוצ"ש הקודם מכיוון שער האריות לכותל הערבי. בסמוך לשער הרחמים, הותקפו השניים בידי קבוצת ערבים באופן קשה. אחד מהבחורים קיבל מכת מרפק לצלעותיו ולאחר מכן הותקפו השניים באבנים ובבלוקים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, אשר מסייע למותקפים כנפגעי עבירה פנה למשטרת ירושלים בדרישה לטפל באירוע בחמרה "במוצאי שבת, הלכו מרשיי משער האריות לכותל דרך שביל בית הקברות סמוך לשער הרחמים. בכיוון ההפוך צעדו באותה עת ארבעה בני מיעוטים, כשלפתע שניים מהם ניגשו לכיוון מרשיי, ואחד מהם תקף את מרשי במכת מרפק חזקה בצלעותיו.

מרשיי החלו להתרחק מהמקום, כאשר לפתע ניתך לעברם מטח אבנים על ידי הנערים הנ"ל. אחת האבנים פגעה במרשי בגבו וגרמה לכאב עז" תיאר בלייכר את האירוע במכתבו.

עוד תיאר בלייכר כי בהמשך נזרקו גם בלוקים לעבר הבחורים "מטח האבנים התחזק וכן גודל האבנים, וכאשר הבחינו מרשיי כי אחד התוקפים זורק לכיוונם בלוק, אבן גדול שנשא בידיו – החלו לרוץ במהירות רבה יותר עד שיצאו מכלל סכנה. מרשיי חשו בסכנת חיים חמורה ומידית. אך בנס לא גרמו האבנים למכה קטלנית ביותר, כפי שהוכח לצערנו מניסיון העבר".

לסיום ביקש כי "אבקש לאסוף בהקדם האפשרי תיעוד ממצלמות האבטחה/דרך שבאזור האירוע ובדרך המובילה אליו. בנוסף אבקש לבצע פעולות מודיעין ככל שנדרש על מנת ללכוד את המחבלים".

הבחורים קיוו כי המחבלים יתפסו בהקדם "זה היה פחד מוות. עברתי עוד ארועים כאלו של זריקות אבנים, אבל זה אף פעם לא היה ברמה כזאת" אמר אחד מהבחורים שהותקפו, "הייתה תחושה של סכנת חיים. אני לא אחזור לצעוד שם לבדי בשעות האלו בגלל הפחד".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק