תפוס את הכריש: תושב באר שבע חשוד בהחזקה לא חוקית וסחר בכרישים

במסגרת צו חיפוש שבוצע אתמול על ידי פקחי רשות הטבע והגנים נתפסו בבית בבאר שבע שני כרישים שהוחזקו באקוורים בניגוד לחוק ואף הוצעו למכירה. הכרישים על פי החשד הוברחו לישראל כביצים. מדובר בשני כרישים צעירים ממין של כריש קטן יחסית. החשוד שעוכב לחקירה נתפס בעקבות מידע שהתקבל במסגרת שיתוף פעולה מודיעני של הרשות עם משמר הגבול ועם השלמתה צפוי לעמוד לדין בגין החזקה וסחר לא חוקיים של ערכי טבע מוגנים.

צפו:

לדברי אורי ליניאל, ראש תחום סחר והחזקה בחיות בר ברשות הטבע והגנים: "כל מיני הכרישאים והבטאים בישראל ובעולם הם ערכי טבע מוגנים ובהתאם הם מינים האסורים בהחזקה וסחר בישראל. ברשות הטבע והגנים מתוקף תפקידנו הממלכתי נמשיך לפעול בכל המישורים על מנת לצמצם ולמגר את הפגיעה בטבע ובסביבת האדם כתוצאה מעבירות של סחר והחזקה לא חוקיים בערכי טבע מוגנים".

לדברי עדי ברש, דוקטורנטית באוני' חיפה ויו"ר עמותת "כרישים בישראל", "מדובר בכריש מסוג brownbanded bamboo shark שנפוץ בדרום מזרח אסיה, מהודו עד יפן בצפון, ואוסטרליה בגבול התפוצה התחתון. שוהה בעומקים מ 0 עד 85 מטרים. מאוד נפוץ באקווריומים ביתיים ויכול לשרוד עד 12 שעות מחוץ למים. הכריש מטיל ביצים והוא טורף בינוני הניזון מחסרי חוליות ודגים. הצעיר שונה מאוד מהבוגר, עם פסים של שחור לבן שמעלים את ערכו באקווריומים. הכריש מגיע עד לאורך 1.3 מטר.


מצבו מוגדר כעתידו בסכנה וזאת בעיקר עקב דיג מאסיבי בדרום מזרח אסיה ונוכחות בולטת בשווקי תאילנד".

(צילום – אורי לניאל רשות הטבע והגנים) 

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק