תנועת רגבים לנתניהו: "די לפיזור הבטחות – הגיע הזמן ליישם"

רה"מ בנימין נתניהו

בעקבות הצהרת נתניהו היום בצהרים (ראשון) לפיה את "התכנית להחלת הריבונות של ישראל על שטחים נרחבים ביהודה ושומרון לא השתנתה", תנועת רגבים פונה לראש הממשלה נתניהו בדרישה לתמוך בתיקון חוק "משאל עם" שהגיש חבר הכנסת צבי האוזר, אשר לפיו יש לאשר במשאל-עם, כל הליך מדיני הכולל נסיגה והעברת שטחים ליישות מדינית זרה, ולהחילו מיידית גם על ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון.

בעקבות ההצהרות מהבית הלבן ואיחוד האמירויות, כי החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון ירדה מהפרק בתמורה להסכם השלום המתגבש מותחת תנועת רגבים ביקורת חריפה על ראש הממשלה נתניהו.

"ההיסטוריה תשפוט" מתוך הקמפיין של תנועת רגבים

"אם הצבעתם למפלגות הימין בשנים האחרונות, בעצם, גם אם לא, בטח אתם זוכרים את שורת ההבטחות האלו שפיזר ראש הממשלה נתניהו בשנים האחרונות למצביעיו", אומר מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים. "הצהרות כמו ניישם את פסיקת בג"ץ בעניין חאן אל אחמר, בעוד מספר שבועות, נדרוש עונש מוות למחבלים, ונציב מגנומטרים בהר הבית. נמנע תשלום משכורות למחבלים, ונתמוך בחוק 'ירושלים רבתי'".

בתנועה מזכירים כי הצהרתו של נתניהו על החלת הריבונות ביהודה ושומרון ("זה יקרה ביום ראשון הקרוב"), היתה במרכז קמפיין הליכוד בבחירות האחרונות, ועל גביה נבחר נתניהו שוב לראשות הממשלה.

"כמו גלידה בחום אוגוסט, ההצהרה על החלת הריבונות בתחילת חודש יולי, החלה להתמוסס אף היא", מוסיף דויטש. "בבית הלבן כבר הודיעו לפני מספר שבועות, שמתווה החלת הריבונות של נתניהו, פירושה הסכמה להקמת מדינה פלסטינית בלב הארץ. בסוף השבוע שעבר אמרו בבית הלבן כי בתמורה להסכם השלום המתגבש עם איחוד האמירויות, החלת הריבונות ירדה בכלל מעל השולחן".

במהלך היום (ראשון) פרסם נתניהו סרטון בו הצהיר, כי "תוכנית טראמפ כוללת, לבקשתי, את החלת הריבונות של ישראל על שטחים נרחבים ביהודה ושומרון. אני הוא זה שהתעקשתי על הכנסת הריבונות לתוכנית, והתוכנית הזאת לא השתנתה. הנשיא טראמפ מחוייב לה ואני מחוייב לנהל משא ומתן על בסיסה".

מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים. צילום: רגבים

"אין מי מאזרחי ישראל שלא מעוניין בשלום אמיתי", אומר דויטש. "מדובר במהלך חשוב ומבורך הנזקף לזכותו של נתניהו, מהלך שיתרום לביטחונה של ישראל, לכלכלתה ולחיזוק מעמדה המדיני, אולם הסכמים יש לכבד, והבטחות יש לקיים, באמצעות מעשים ולא בדיבורים".

בעקבות הקפאת החלת הריבונות, הגיש יו"ר ועדת חוץ וביטחון, חה"כ צבי האוזר, הצעת חוק הקובעת כי חוק "משאל עם" לפיו כל הליך מדיני הכולל העברת שטחים ליישות מדינית זרה, יאושר באמצעות משאל עם – יוחל מיידית גם על ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון.

ברגבים דורשים מנתניהו לתמוך בהצעת החוק כ"הוכחת רצינות". "גם כשיש אילוצים מדיניים, אפשר וצריך לעשות מעשים", אומר דויטש. "כדי להוכיח לבוחרים שההבטחה להחלת הריבונות לא תהפוך אף היא לשורת ההצהרות הריקות מתוכן, תמוך בהצעת חוק משאל עם, שחרר את הקפאת הבניה ביהודה ושומרון, ופעל למניעת ההשתלטות של הרשות הפלסטינית על שטחי C". "ההיסטוריה תשפוט אם תיזכר כראש הממשלה שעשה מעשים או שעשה רק כותרות. האם שמרת על ארץ ישראל, או האם הקמת במו ידיך מדינת טרור בלב הארץ".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק