תנועת רגבים: כתב האישום נגד השייח אלבאז – מיצג רשלני של הפרקליטות

צילום: מארק ניימן/לע"מ
בעקבות כתב האישום שהגישה הפרקליטות כנגד השייח' אלבאז, בתנועת רגבים מותחים ביקורת על היקף האישומים המצומצם

בעקבות הגשת כתב האישום הבוקר (חמישי) נגד השייח' יוסף אלבאז, אומרים בתנועת רגבים כי כתב האישום המכיל שני אישומים בלבד, איננו משקף נאמנה את העובדה כי הנאשם מתבטא באופן מסית באופן קבוע ורב היקף.

בתלונה המפורטת שהגישה תנועת רגבים למשטרה בסוף חודש מאי, הובאו ציטוטים רבים מדף הפייסבוק שפרסם אלבאז לאורך השנה האחרונה, הכוללים בין השאר דברי איומים, הסתה ושבח לאלימות. עו"ד בועז ארזי, שהגיש את התלונה למשטרה מטעם תנועת רגבים, שיגר בצהרים מכתב פניה לפרקליטת מחוז מרכז, ובו דרישה לתיקון כתב האישום כנגד יוסוף אלבאז.

בכתב האישום אותו הגישה "מחלקת הסייבר בפרקליטות", נאשם אלבאז כי בחודש שעבר פרסם בפייסבוק קטע מסרט קולנוע בו מוצג רצח של שני שוטרים, הכולל את המשפט, כי "זו הדרך הטובה ביותר להתמודד עם אי צדק", ואישום נוסף בגין איומים, בעקבות קטע שפרסם ובו איום כלפי סגן ראש עיריית לוד, יוסי הרוש.

מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים. צילום: רגבים

מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים אומר, "כי כתב האישום המדולדל נראה כמו מיצג רשלני של הפרקליטות. לא צריך מחלקת סייבר כדי למצוא בדף הפייסבוק של אלבאז, קריאות מפורשות של הסתה לאלימות, אמירות ממרידות נגד מדינת ישראל, או את הודאתו המפורשת של אלבאז כי הוא חבר גאה בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית שהוצאה מחוק לחוק, ולמעשה הוא מודה בחברות בארגון טרור. אחרי שנים של הסתה בלתי פוסקת, זה כל מה שמצאה מחלקת הסייבר בפרקליטות?", תוהה דויטש.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק