תנועת רגבים בתגובה לדברי שר החוץ לפיד: "חאן אל אחמר תחילה"

חאן אל-אחמר. צילום: תנועת רגבים
בתגובה להצהרת שר החוץ לפיד כי "הצבא החליט שצריך לפנות את 'מאחז אביתר' - לא קשור לימין ושמאל" מזכירים בתנועת רגבים כי מדינת ישראל התחייבה שש פעמים בבג"ץ כי יש לפנות את חאן אל אחמר

בתגובה לדברי שר החוץ יאיר לפיד היום (שני), לפיהם "הצבא החליט שצריך לפנות את מאחז אביתר אז על פי החוק צריך לפנות אותו. לא קשור לימין ושמאל״, אומרים בתנועת רגבים כי בהתאם להצהרות המדינה לאורך עשור בבג"ץ, הרי ש"חאן אל אחמר תחילה".

כזכור, צווי ההריסה כנגד חאן אל אחמר, מאחז הדגל הבלתי חוקי מתוך מאות המאחזים הבלתי חוקיים של הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון, הוצאו על ידי מערכת הביטחון כבר בשנת 2009. לאורך יותר מעשור, המדינה הצהירה בפני בג"ץ בשש עתירות שונות כי בכוונתה לפנות "בהקדם, ובסדר עדיפות גבוה", את המתחם הבלתי חוקי.

בג"ץ עצמו נתן אור ירוק לפינוי בשנת 2018, וקבע בפסק דין חלוט, כי "אי הותרת מצב בלתי חוקי על כנו; עקרון סופיות הדיון; הכלל כי פסקי דין יש לקיים; ודאות משפטית; תקינות פעולתה של מערכת השיפוט – כל אלה הם אינטרסים יסודיים בשיטתנו המשפטית, המתכנסים כולם לעקרון שלטון החוק".

"מה שיותר גרוע מחוסר אכיפת החוק, היא אכיפתו באופן בררני וחד צדדי", אומר מאיר דויטש מנכ"ל תנועת רגבים. "הצבא, מערכת הביטחון, ממשלת ישראל ומערכת המשפט החליטו שצריך לפנות את מאחז חאן אל אחמר, אז על פי החוק צריך לפנות אותו. לא קשור לימין ושמאל", מצטט דויטש את דברי לפיד.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק