תנועת 'חוזרים להר' פנתה למשטרה וליועמ"ש: אם הר הבית לא ייפתח גם ליהודים נפנה לבג"צ

תנועת חוזרים להר פנתה היום (שני) למ"מ מקום המפכ"ל, למפקד מחוז ירושלים במשטרה וליועץ המשפטי לממשלה, בדרישה לפתוח את הר הבית גם ליהודים.

במכתב, שנשלח באמצעות עו"ד חנמאל דורפמן, נכתב כי: "אמש פורסם באמצעי התקשורת, כי מתחם הר הבית נסגר לביקורים, מצד יהודים וערבים כאחד. אלא שלמרבה הפלא, מתברר כי הגישה שנקטה בפועל משטרת ישראל היא גישה מפלה וחוסר שוויונית, כאשר מחד נאסרת הכניסה ליהודים, ומאידך מתפללים מוסלמים אנשי ווקף מורשים להיכנס להר ולהתפלל בו".

לקריאת המכתב לחץ כאן

למכתב צורף הסרטון שפרסם ברשת הטוויטר כתב התאגיד בירושלים, בו נראים עשרות מתפללים מוסלמים אנשי ווקף במהלך תפילה בהר הבית.

עוד נכתב: "לא יכולה להיות כל מחלוקת, כי מתן אפשרות למוסלמים אנשי ווקף להתפלל בשטח הר הבית, ומניעת אפשרות מיהודים לעלות להר הבית, מהווה אפליה פסולה וגזענית, והיה זה כבוד השופט א' ברק (כתוארו דאז), שפרט כבר לפני שנים רבות על הסכנה הקשה בהפליה ובמדיניות לא שוויונית, ועל הפגיעה הקשה שנגרמת לדמוקרטיה הישראלית כתוצאה ממעשים אלה".

בחוזרים להר דורשים כי במקביל לפתיחת הר הבית למתפללים מוסלמים אנשי ווקף, יתאפשר גם ליהודים לחזור ולעלות להר כבר ממחר, ומזהירים כי במידה ולא תתאפשר עלית יהודים, יפנו בתנועה בעתירה לבג"צ.

רפאל מוריס, יו"ר תנועת חוזרים להר, מסר כי: "בעוד שעשרות אנשי ווקף ממשיכים לעלות בחופשיות להר הבית, משטרת ישראל נוקטת בהפליה ולא מאפשרת ליהודים לעלות להר. במקום לפתוח את הר הבית בצורה מלאה ולהתעמת עם מפרי הנחיות משרד הבריאות, במשטרה בוחרים בדרך הקלה – פתיחת ההר למתפללי ווקף בלבד".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק