תלונה נגד שוטר ערבי שתקף והתבטא באופן לאומני כלפי עצורים דתיים

צילום: דוברות המשטרה
דרישה דחופה לבצע בירור משמעתי כנגד שוטר שהתבטא בגזענות אל עצורים | עו"ד מנשה יאדו פנה במכתב אל מפקד מחוז ירושלים: "מוחים לא אמורים לספוג עלבונות לאומניים עם קווים גזעניים ומשפילים מצד שוטרים"

עו"ד מנשה יאדו מחוננו פנה במכתב אל מפקד המשטרה במחוז ירושלים בדרישה דחופה לברור משמעתי בגין תלונה על התבטאות לאומנית גזענית מצד שוטר.

במכתב סיפר כי "הארגון חוננו קיבל חמש תלונות מקבילות כנגד השוטר הנילון, אשר פרטיו בנדון. מדובר בתלונות לאלימות פיזית מילולית ופעולה בחריגה מסמכות ו/או סבירות" עו"ד יאדו עדכן שהוא יפנה גם למח"ש ולקצין תלונות הציבור.

בפנייה הדחופה תיאר את התנהגותו של השוטר "מעבר לתלונות על אלימות פיזית ומילולית טען אחד המתלוננים אשר פרטיו בנדון כי הנילון התריס כלפיו התבטאויות לאומניות, כדלקמן: "נכון ערבי זה מפחיד?", "נכון זה מצחיק שערבי תופס יהודי וערבי יותר חזק?".

בנוסף טען כי "הנילון חזר על אמירותיו אלו פעמים מספר. ביטויים לאומניים ערביים נגד יהודים לא אמורים להישמע במדי משטרת ישראל. עם כל הכבוד, מדי המשטרה וסמכות המשטרה לא אמורים לשמש כסות לאמירות לאומניות".

עו"ד יאדו הזכיר כי מדובר בתקופה של מחאה על מות אהוביה סנדק ז"ל: "הדברים מקבלים משנה תוקף בימים אלו בהם פוקדים את הרחבות מאות צעירים דתיים בהפגנות המחאה על מות חברם אהוביה ז"ל, ואותם מוחים לא אמורים לספוג עלבונות לאומניים עם קווים גזעניים ומשפילים מצד שוטרים ערבים" אמר בתוקף.

לסיום ביקש לטפל באופן מידי בנושא "אנו סבורים אפוא כי הנושא מחייב בירור וטיפול מידי ברמת היחידה פנימה, תוך נקיטת האמצעים כנגד הנילון וחידוד הנהלים ברמת הכלל".

עו"ד יאדו מסר: "השוטר הערבי לובש מדי משטרת ישראל ועליו להתנהג בהתאם, יש להוקיע אמירות פוגעניות מסוג זה ועל מפקדיו לטפל בכך".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק