תלונה לקת"צ: המשטרה פתחה וסגרה את התיק כדי ל'מסמס' את הערר

צילום: דוברות המשטרה
משטרת צפת פתחה מחדש חקירה בגין תקיפה וסגרה אותה בשנית, כל זאת מבלי לעדכן כלל את המתלונן או בא כוחו. כעת הגיש עו"ד בלייכר מארגון חוננו ערר נוסף בבקשה לחקור את התקיפה, וכן תלונה לקת"צ "חשש כבר שלא נעשתה כל חקירה, וכל העניין נעשה לצורך 'מסמוס' הערר"

א' הותקף על ידי סדרן אוטובוס לפני כשנה, והסדרן אף גנב את מכשיר הטלפון שלו בו ניסה לתעד את האירוע. א' הגיש תלונה במשטרת צפת נוכח התקיפה, אולם התיק נסגר. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הגיש ערר בבקשה לפתוח את התיק, אולם לא נתקבלה כל תגובה מהמשטרה.

כעת, לאחר שנה, התגלה כי המשטרה אמנם פתחה את התיק מחדש, אולם מיהרה לסגור אותו בשנית בלא לעדכן כלל את המתלונן או בא כוחו. עו"ד בלייכר הגיש ערר נוסף בבקשה לפתוח מחדש את החקירה, וכן הגיש תלונה לקצין תלונות הציבור בגין התנהלות המשטרה "חשש כבד לכך שלא נעשתה כל חקירה מעבר לגביית התלונה, וכל עניין פתיחת התיק נעשה לצורך 'מסמוס' הערר".

התקיפה אירעה לפני למעלה משנה, עת חזר א' באוטובוס מהילולת הרשב"י במירון לכיוון התחנה המרכזית בצפת. במהלך הנסיעה התעורר ויכוח בין הנוסעים לנהג לגבי עצירות בתחנות בעיר. או אז הגיע לאוטובוס סדרן בן מיעוטים, והחל לתקוף את אחד הנוסעים.

לפי הנכתב בתלונה לקת"צ א' פנה אל הסדרן התוקף והעיר לו שלא ראוי לסדרן לנהוג כך. בשלב זה פנה הסדרן אל א' והחל להכותו ולדוחפו. "הסדרן התוקף אף שלף חפץ כהה שחור והחל לאיים ולדחוף נוסעים נוספים".

א' ניסה לצלם את הסדרן באמצעות מכשיר הטלפון הסלולרי שלו, אולם "הסדרן התנפל על מרשי וניסה לחטוף הסלולרי מידיו. מרשי המשיך לאחוז בסלולרי. או אז הפיל הסדרן את מרשי לרצפה והחל להכותו בכל חלקי גופו בבעיטות ואגרופים, תוך שבן מיעוטים נוסף מצטרף לתקיפה ומכה אותו".

בשלב זה חטף הסדרן את מכשיר הטלפון של א' ונמלט מהמקום. הנוכחים הזמינו משטרה ומד"א, וא' נסע לתחנת המשטרה בצפת להגיש תלונה. לאחר מכן ניסו א', אימו ועו"ד בלייכר לפנות בכמה דרכים למשטרה על מנת לבדוק את התקדמות החקירה, אולם הופתעו לגלות כי התיק נסגר. עו"ד בלייכר מארגון חוננו הגיש ערר על סגירת התיק וביקש לקבל את חומרי החקירה, אולם המשטרה לא הגיבה כלל. כאשר אימו של א' ניגשה לתחנה לקבל את חומרי החקירה נענתה בזלזול.

כעת, לאחר כשנה, פנה עו"ד בלייכר לפרקליטות בעניין התיק, והופתע לגלות כי התיק נפתח והערר התייתר, אולם מאז נסגר התיק בשנית. המשטרה לא טרחה כלל לידע את א', משפחתו או עורך דינו לא בעניין פתיחת התיק מחדש ולא בסגירתו.

בתלונה לקת"צ מציין עו"ד בלייכר כי "התנהלות המשטרה בערר מעלה חשש כבד לכך שלא נעשתה כל חקירה מעבר לגביית התלונה, וכל עניין פתיחת התיק נעשה לצורך 'מסמוס' הערר".

עו"ד בלייכר הדגיש כי "מרשי הותקף בצורה קשה ומכשיר הסלולרי שלו נגנב. מרשי התלונן למשטרה תוך ציפייה שהמשטרה תהווה הכתובת הנכונה לטיפול באירוע חמור זה. לדאבון לב התברר שהחוקרים דאגו לסגור את התיק, ומאז עסוקים במסמוס החקירה והעלמתה".

בסוף מכתבו ביקש עו"ד בלייכר מקצין תלונות הציבור לחקור את התנהלות המשטרה ולעדכן מהם הצעדים שננקטו נגד "המעורבים במחדל". כמו כן, ביקש עו"ד בלייכר לפתוח בשנית את החקירה באמצעות יחידה אחרת, שאינה בעלת מעורבות או אינטרס בתיק.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק