תלונה למח"ש: מעצר אלים בריקוד הדגלים

תלונה הוגשה למח"ש בגין מעצר אלים שבוצע בריקוד הדגלים בירושלים, במהלכו השתמש השוטר באופן בלתי סביר בכוח ופצע את העצור, וכן בגין בידוי ראיות

ארגון חוננו הגיש תלונה למחלקה לחקירות שוטרים בגין מעצר אלים בריקוד הדגלים בירושלים, במהלכו נפצע העצור ונזקק לטיפול רפואי, וכן בגין כתיבת דו"ח פעולה שקרי בו תואר כי לכאורה תקף העצור את השוטר, דבר שלא היה ולא נברא.

בתלונה, אותה הגיש עו"ד מנשה יאדו, נכתב כי בזמן ריקוד הדגלים צעד מ' יחד עם חבורת צעירים יהודים במעלה רחוב יפו, מכיוון שער שכם לשער יפו. קבוצה של שוטרי מג"ב דחקו בצעירים להתקדם, ואילו הצעירים רצו להישאר בשטח על מנת להפגין נוכחות יהודית ומבחינתם לממש את זכות ההפגנה שלהם.

"הצעירים עלו במעלה הרחוב אם כי לא במהירות שציפו מהם השוטרים, התקדמות איטית אבל ממושמעת ועקבית, ונטולת התלהמות או אלימות כלשהי", נכתב בתלונה.

"בשלב מסוים החל שוטר או מג"בניק לדחוף את מרשי. מרשי נדחף לעבר גדר, נעמד עם הגב לגדר ותפס בה בשתי ידיו כדי לא ליפול וכדי שהשוטר לא ידחוף אותו עוד. או אז תפס השוטר את ראשו של מרשי, וקיפל את פלג גופו העליון של מרשי כ90 מעלות מטה, ודפק בעוצמה את הראש של מרשי אל הקסדה שהיתה רכוסה לשכפ"ץ השוטר".

כתוצאה מכך נפצע מ' בפניו ונזקק לטיפול רפואי.

עוד נכתב בתלונה כי בדו"ח הפעולה רשם השוטר דבר שקר, לפיו מ' כביכול דחף את השוטר. "טענה זו היא טענה שקרית, ויש לנו סרטון שמתעד את רגעי התקיפה אשר לפיו לא דחף מרשי את השוטר, לא הפעיל כוח ולא יצר מגע כלשהו עם השוטר", כך בתלונה.

בנוסף לדו"ח השקרי, השוטר טען כי לא נמצא בחומר החקירה תיעוד של מצלמת גוף השוטר. מדובר בעבירה על נהלי הסיור, ולפי עו"ד מנשה יאדו העדר התיעוד מצד השוטר מקים חזקה נגד גרסתו בדו"ח הפעולה.

בתלונה ציין עו"ד יאדו את החלטת השופט ליבוביץ על תנאי שחרור העצור, בה כתב כי בעוד הסרטון שהציג העצור תומך בגרסתו, כי לא תקף כלל את השוטר, ואכן רואים בסרטון את השוטר מטיח מטה בעוצמה את פלג גופו העליון וראשו של העצור, אין בסרטון של המשטרה תמיכה לטענותיה נגד העצור.

לפי עו"ד יאדו קביעה זו של השופט מחזקת את הנטען בתלונה, "לא רק שהשוטר תקף שלא לצורך את מ', אלא אף כדי להצדיק את המעשה רשם דו"ח פעולה לפיו מ' כביכול דחף אותו, ובכך גם הכניס את המתלונן ליומיים במעצר".

עו"ד מנשה יאדו, המייצג את מ' מטעם ארגון חוננו, מסר "שמענו את סיפור של הבחור, ראינו את הראיות שהציג לנו ואנו חושבים שיש מקום להילחם לבירור העובדות, ולראות אם באמת כמו שהוא טוען נגרם לו עוול. עוול במסגרתו גם הותקף, וגם ישב שלא כדין יומיים במעצר בגין טוענת שווא של שוטר כאילו התקיף שוטר. הדברים לכאורה מצדיקים בירור, ואנו פועלים לעשות זאת".

נזכיר כי התקיפה אירעה לפני כשלושה שבועות, במהלך ריקוד הדגלים בירושלים. מ', צעיר חרדי, נעצר באלימות רבה כשהיה בגבו לגדר, נפצע בפניו כתוצאה מהמעצר ונזקק לטיפול רפואי והדבקה. למרות שהמעצר תועד והוסרט הוארך מעצרו של מ', והוא שוחרר בתנאים רק לאחר יומיים. כאמור, כעת הגיש תלונה למח"ש נגד השוטר שביצע את המעצר האלים.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק