תיק החקירה נגד הערבים שתקפו בחורי ישיבה נפתח מחדש

התקיפה אירעה בקיץ שעבר, כאשר נ' וש', שני בחורי ישיבה חסידיים, עלו מטבילה במעין השילוח לכיוון הכותל. סמוך למרכז המבקרים של 'עיר דוד' עמדה קבוצת ערבים, אשר החלו לתקוף את הבחורים ולהכותם. למרות מצלמות אבטחה הקיימות באזור ומאבטחים שהיו עדים לתקיפה, נסגר התיק. כעת, לאחר שעו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הגיש ערר וביקש לפתוח את החקירה מחדש, נפתח התיק.

הראשון שהותקף על ידי חברי הקבוצה היה נ'. כאשר שאל ש', הבחור אשר בשמו הוגש הערעור על ידי ארגון חוננו, את התוקפים לסיבת תקיפת חברו רץ לעברו אחד מהפורעים הערבים, דחף אותו והדף אותו בעוצמה רבה. לאחר מספר רגעים הצליח נ' להימלט מהפורעים, ורץ להזעיק את עזרתם של מאבטחים ששהו באותה העת בעמדה סמוכה.

המאבטחים לא נתנו מענה ראוי

גם ש' הצליח להימלט מתוקפיו, תוך שהם מקללים אותו ומחווים לעברו סימנים מגונים. ש' החל לענות להם, אולם חבורת הפורעים הסתערה עליו כאשר אחד הפורעים קופץ באוויר ובועט בעוצמה רבה בבטנו. לאחר מכן פורע נוסף היכה את ש' בפניו ושבר את משקפיו.

לפי הכתוב בערר, המאבטחים שהיו במקום ראו את המתרחש והרחיקו מעט את הפורעים לאחר התקיפה, אך לא נתנו מענה ראוי למתלוננים, אשר נאלצו לברוח לכיוון הכותל ולהזעיק את המשטרה. כוח המשטרה שהגיע למקום חקר את המאבטחים שאמרו בעדותם, לאחר שלא נמצאו חשודים נמלטים מהמקום, כי "מדובר במשפחה שגרה מול עיר דוד".

במכתבו תקף עו"ד בלייכר את ההחלטה לסגור את התיק "האירוע תועד משתי מצלמות וכך גם פרצופיהם של התוקפים, בנוסף נכחו במקום מאבטחים שאם היתה נגבית מהם עדות היו יודעים לזהות את התוקפים, אך המשטרה בחרה באופן תמוה ביותר לסגור את תיק התקיפה החמור בגין 'עבריין לא נודע'".

"תקיפה אנטישמית" – עו"ד חיים בלייכר, צילום: חוננו

לאור זאת דרש עו"ד בלייכר לפתוח את תיק החקירה מחדש "מן הדין ומן הצדק ולטובת ביטחון אזרחי ישראל, אבקש לפתוח את תיק החקירה מחדש, לאתר את הפורעים ולהעמידם לדין, בגין תקיפה בנסיבות מחמירות על רקע גזעני". כאמור, לאחרונה נפתח התיק מחדש.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מסר "מדובר בתקיפה אנטישמית מובהקת ומתועדת. התוקפים האנטישמים האלו מסתובבים חופשי בשל כשלים בחקירה, זאת חרף התיעוד והעדים. רק לאחרונה היינו עדים בחברון למצוד נרחב של עשרות שוטרים ובלשים ומעצרים משולחי רסן כנגד קטינים שנחשדו כמעורבים בקטטה שתועדה. היכן הם אנשי החוק כאשר מדובר בתקיפות אנטישמיות קשות נגד יהודים?".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
1 תגובה
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
מאור אלרוב
3 years ago

פשוט בושה הדבר הזה
חשבנו מדינת היהודים קיבלנו מדינת פלסטין בכל הארץ

✎ תגובה באמצעות פייסבוק