תושבי קומי אורי מזמינים את נפתלי בנט

ימינה
נפתלי בנט. צילום: עמנואל גרסטל
יו"ר מפלגת ימינה חה"כ נפתלי בנט, צוטט אתמול (רביעי) במליאת הכנסת כשהוא מצהיר כי, "גם תושבי יצהר הם בני אדם" בעקבות הדברים פנו תושבי קומי אורי לבנט והזמינו אותו לבקר בגבעה ולראות את ההתנכלות מקרוב

בעקבות הדברים שאמר אתמול ח"כ בנט במליאת הכנסת, בדבר זכויותיהם של כלל אזרחי המדינה ובכללם גם תושבי יצהר, פנו היום (חמישי) תושבי גבעת קומי אורי שביצהר במכתב לבנט, עם הזמנה לבוא ולראות מקרוב, את המצור המשטרתי שמוטל על המקום.

"שמחנו לשמוע את דבריך מעל במת הכנסת, לפיהם "גם מי שגר ביצהר הוא בן אדם", כתבו התושבים לבנט.

הדברים אמורים להיות מובנים מאליהם, אך לצערנו, ישנם גורמים במדינה שאינן מבינים את המובן מאליו.

כמי שמכיר בזכותם של תושבי יצהר לקבלת תנאי חיים שווים לכל אזרח אחר במדינת ישראל, אנו מזמינים אותך לראות מקרוב את הפרת הזכויות המתקיימת אצלנו מדי יום, ולסייע לנו להסיר את המצור מעל בתיהם של מתיישבים חלוצים, שכל מגמתם היא ליישב את ארץ ישראל ולהפריח את אדמתה, נכתב.

במכתב פירטו התושבים את המצב בגבעה ואת שגרת חייהם הקשה בשנה האחרונה.

"מזה למעלה משנה מופרות באופן שיטתי זכויות אדם בסיסיות של תושבי שכונת קומי אורי ביישוב יצהר. על המקום מוטל צו שטח צבאי סגור, והתושבים (כולל נשים, ילדים ותינוקות) סובלים מהתנכלות בלתי פוסקת בידי שוטרי מג"ב.

לאחרונה אף הוקמה עמדת מג"ב קבועה בכניסה לגבעה, לשם בידוק של הנכנסים והיוצאים ממנה, בעוד שבצדה השני של הגבעה, נמצא כפר עוין אשר ביצע פעולות חבלניות בעבר כנגד הישוב", כתבו.

"הטלת צו שטח צבאי סגור על גבעה, בה מתגוררות שש משפחות, משמעותה פגיעה אנושה ביכולת לנהל שגרת חיים נורמלית, כפי שזכאי לה כל אזרח בישראל".

"מי שאינו תושב הגבעה אינו רשאי להיכנס אליה. כך למשל, משפחה שזקוקה לטכנאי גז שיבצע אצלה תיקון – לא יכולה להכניס אותו לביתה. הורים של תושבי המקום לא יכולים להגיע לבקר את ילדיהם ונכדיהם כבר למעלה משנה. זוג שזקוק להזמין בייביסיטר – מנוע מלעשות זאת".

מקרה נוסף שפורט במכתב הוא פציעתו של תושב הגבעה בתאונת עבודה בחודש האחרון וההשלכות הקשות שנגרמות לו נוכח המצור המשטרתי.

"לאחרונה אף נפצע תושב הגבעה בתאונת עבודה, והוא זקוק לפיזיותרפיסט שיגיע אליו הביתה לטיפול, מה שאינו מתאפשר מכיוון שהמצור מונע מאנשים שאינם תושבי הגבעה להיכנס למקום", הוסיפו התושבים.

עוד נכתב כי: "גם תושבי השכונה, המורשים להיכנס אליה, סובלים מהתנכלויות לעתים קרובות בידי שוטרי מג"ב העומדים במחסום בכניסה לשכונה. חלקם הותקפו פיזית בשל דברים של מה בכך, נשים בהריון מתקדם נאלצו להמתין זמן ממושך עד שאושרה להן הכניסה, ובכל פעם נדרשות המשפחות להציג תעודות על מנת להגיע לביתן", חתמו.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק