תג מחיר ערבי בלוד: העירייה הרסה מבנים בלתי חוקיים – הערבים שרפו עשרות משאיות ורכבים • פצוע קל

צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה
ראש העיר יאיר רביבו: "אני דורש מהשב"כ לחקור באופן בהול, לא נירתע מאכיפת החוק והגברת המשילות!"

נוכח התגברות אירועי הפרות חוק במגזר הערבי בלוד, החליטה העירייה לאכוף את הסדר והרסו מספר בתים בלתי חוקיים בעיר. בתגובה, הערבים הציתו במהלך הלילה (רביעי) ברחבי העיר, בעיקר בשכונת גני אביב בלוד, עשרות כלי רכב של התושבים היהודים, ומשאיות בבעלות עיריית לוד. תושב העיר פונה אל בית החולים במצב קל עקב שאיפת עשן.

בנוסף, רכב של הגרעין התורני בלוד נרגם באבנים ע"י מחבלים ערבים בעיר.

המתיחות בלוד החריפה בשנים האחרונות, על רקע פעילות נחושה של העירייה כנגד תופעות הבנייה הבלתי חוקית במגזר הערבי והריסת עשרות ואף מאות מבנים בלתי חוקיים. כך גם אירועי הירי החוזרים ונשנים, כאשר העירייה החליטה לנקוט בצעדים מחמירים כנגד משפחות ערביות מלוד המעורבות באירועי ירי.

צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה

בתוך כך הודיעה העירייה כי תפעל לסילוקן מהעיר, לרבות הפסקת כל שירות עירוני, ביצוע הריסות של מבנים בלתי חוקיים של משפחות אלה וביתר שאת, הטלת קנסות כבדים, בחינת ניתוק חיבורים פיראטיים למים וחשמל, וביצוע צעדים נחושים ובלתי מתפשרים עד להרחקתן של משפחות אלה מהעיר.

תושבי לוד היהודים סובלים מדי לילה מירי ערבי בעיר אשר חודר לעיתים לביתם. מאיר ליוש, תושב העיר המרבה לכתוב ברשתות החברתיות על הירי ממנו סובלים התושבים, צייץ בטוויטר בתגובה לתג המחיר הערבי: "עד היום, הירי היה בלי אבחנה ביניהם, עם ריקושטים אלינו, התושבים. הלילה הזה הוא עליית מדרגה אלימה ביותר כשהאלימות בלוד מופנית ישירות לעבר התושבים הרגילים החיים בעיר. צריך להפוך את העיר, להעיף את משפחות הפשע לכלא ולכל הרוחות".

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, מפנה את האחריות אל המשטרה והשב"כ: "זהו פיגוע שנאה לאומני על רקע אכיפת החוק על ידינו. אני דורש מהשב"כ לחקור באופן בהול, לא נירתע מאכיפת החוק והגברת המשילות".

צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה

"זהו פיגוע לאומני, תג מחיר כנגד תושבים תמימים, לא יקום ולא יהיה!" אמר ראש העיר, "נמשיך לנקוט במדיניות נחושה ומחמירה, באכיפת חוקי התכנון והבנייה, במטרה להדגיש מסרים ברורים של שלטון חוק וסדר כעיר מתוקנת הפועלת אך ורק עפ"י חוק".

ראש העיר דורש מהמשטרה לתגבר את הנוכחות בכל רחבי העיר, לרבות סיורים רגליים והצבת ניידות קבועות בשכונת גני אביב. "תושבי העיר לא צריכים לחיות בפחד בשל אירועי האלימות והפרות הסדר במגזר הערבי בעיר, המהווים את אחד הגורמים העיקריים להגירה שלילית מהעיר.

צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה

אי אפשר לעבור לסדר היום או להקל ראש באירועים אלה. חובתנו להציב את נושא הביטחון האישי של תושבי לוד בראש סדרי העדיפויות ולטפל באירועים כגון אלה בלוד בנחישות ובמלוא החומרה!".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק