שר הבריאות בביקור במכבי: "נבחן הרחבה משמעותית של אשפוזי הבית כבר לקראת החורף הקרוב"

שר הבריאות יולי יואל אדלשטיין וסגן השר יואב קיש ביקרו היום במרכז הרפואי של מכבי בבני ברק. צוות מכבי הציג בפניהם נתונים רבים על הפעילות בשגרה ולאורך משבר הקורונה. דגש מיוחד ניתן לאשפוזי הבית, מתן שרות רפואי מתקדם בבית המטופל, משלוח תרופות אל חולים מורכבים וקשישים לאורך מגיפת הקורונה ועוד.

לאחר מכן סיירו השר וסגנו במכון להתפתחות הילד שם נפגשו עם מנהלת המכון, ד"ר אורלי נקר. יחד הם דנו בחשיבות הרפורמה בהתפתחות הילד וההקלה החשובה כל כך למשפחות. בנוסף הציגה ד"ר נקר את העובדה כי במצב הנוכחי רק ילדים למשפחות אמידות יכולים לקבל טיפול ואילו אחרי הרפורמה יוכלו כולם לקבל את הטיפול הטוב ביותר.

בהמשך ביקרו השר אדלשטיין וסגן השר קיש במחלקת אשפוז היום ומוקד הרפואה הדחופה. המנהל הרפואי של מרחב בני ברק ד"ר ערן שנקר הציג בפניהם את היקף הפעילות של המוקד עם עשרות חולים מדי יום המגיעים לאורך היום ועד אמצע הלילה.

בסיום הביקור הוצגה לשר ולסגנו העמדה החדשנית של מכבי לבדיקות קורונה. עמדה זו זכתה לפרסום ועניין בין לאומי נרחב, השר שוחח עם הדוגמים לאחר שביצעו משעות הבוקר דגימות לעשרות מטופלים. יתרונה הגדול של העמדה טמון במיגון וההפרדה בין המטופל לבין הדוגם וביכולת לבצע את כל תהליך הזיהוי ונטילת הדגימה במקום אחד. עמדות אלה מיוצרות בישראל וכבר הוצבו בעשרות נקודות ברחבי הארץ.

שר הבריאות אדלשטיין: "מערכת הבריאות מתגלה בתפארתה. פגשתי צוות עם שליחות אמיתית ומקצוענות ברמה הגבוהה ביותר. התרגשתי ממה שראיתי כאן היום ואני משוכנע עכשיו עוד יותר בכך שיש לנו בישראל מערכת בריאות חזקה עם בסיס אנושי מדהים. האשפוז הביתי שמפעילות קופות החולים הוא בעל חשיבות אדירה. זה נכון רפואית למטופלים ומאפשר למערכת הבריאות להעניק טיפול מיטבי לחולים רבים יותר. אנחנו נבחן הרחבה משמעותית של אשפוזי הבית כבר לקראת החורף הקרוב."

בנוסף התייחס השר לחשיבות של הרחבת ההתמחויות של רופאים בקהילה. "מרבית השרות הרפואי ניתן בקופות החולים ועל כן נבחן הקמת מסלולי התמחות בקהילה בחלק מתחומי הרפואה."

מנכ"ל מכבי, רן סער: "לשר הבריאות יש משימה מאתגרת ומורכבת ואנחנו נתמוך נהיה חלק מכל מאמץ לקדם את מערכת הבריאות. צוות מכבי בבני ברק ובכל הארץ, עשה לילות כימים במהלך המשבר ואני שמח שהשר בחר לקיים כאן את הסיור הראשון שלו."

ראש מחוז מרכז במכבי, תא״ל במיל׳ דבורה חסיד: ״פעלנו סביב השעון ומכבי הייתה הראשונה לבצע בדיקות קורונה בעיר. באחד המקרים, אדם מבוגר לא יכול היה לקום אפילו לחלון כדי לראות את הנכדים. פיזיוטרפיסט שלנו הגיע אליו וטיפל בו עד שיכול היה להגיע לחלון. הוא בכה מהתרגשות. תושבי בני ברק הוכיחו ומוכיחים כמה הם נשמעים להנחיות ונאבקים בהתפשטות המגיפה.״

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק