שלמה נאמן: "הלחימה על ההתיישבות ממשיכה, כל דונם צריך להיות תחת הגנה של צה"ל"

שלמה נאמן | צילום: ויקיפדיה
את הדברים אמר בכנס המיוחד "מפעל ההתיישבות - דווקא עכשיו" שהתקיים בכנסת בהובלתו ח"כ אריאל קלנר • נאמן התייחס בין השאר לעניין הלחימה על אדמות מדינה הנמצאות בשטחי יו"ש ולכך שלא נעשה פיקוח מספיק של המדינה ומשרד הביטחון על הטרור השקט מצד הערבים באזורים רבים בכל שטחי המועצות ביו"ש

ראש המועצה אזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר בין השאר בכנס ההתיישבות: "הלחימה על ההתיישבות ממשיכה. אם היינו באירוע של לבנות עוד בית, לאשר עוד תב"ע וזה עדיין נכון לקראת הממשל החדש בארה"ב, זה יכול להיות נכון שבעתיים, אבל בארבע שנים האחרונות אנחנו התרגלו למציאות שאפשר לתכנן את הבנייה יחסית ביד חופשית וגם להתחיל בנייה. יש לנו כמעט בכל ההתיישבות הרחבות בכל הגזרות".

עוד הוסיף נאמן ואמר: "הדבר שנחשפנו לו מנגד הוא מלחמה על הקרקע, מלחמה על עצם האדמה. על המקום של מחר. בסופו של דבר, המציאות ביהודה ושומרון, שהיא מתכנסת בתוך קווים כחולים. מה זה קו כחול? אדמות שנמצאות בתוך אדמות מדינה. האם רשות מקומית או אזורית מחזיקה בשטח הזה? האם היא יכול לעשות בשטח הזה כמו שעושה רשות מקומית או אזורית אחרת בישראל? התשובה היא לא.

גוש עציון כמועצה מתפרסת על כמעט 280,000 דונם אבל תחום השיפוט של המועצה וצו אלוף חלים על 31,000 דונם. קצת יותר מ-10%. הדבר הזה מוציא מהידיים של הרשות האזורית שלנו את כל הניהול של השטח. ומה קורה עם שאר השטח? מלחמת עולם. מלחמת עולם על כל דונם, על כל עץ, על כל אבן ועל כל טרסה. כשאמרתי שכל שטח גוש עציון הוא 280,000 דונם זה אחרי שמיפיתי בעוונותי את שטחי A ו-B. כי באמת כל השטח של גוש עציון 500,000 דונם. שטחי A ו-B נמחקו, אז נשאר 280,000 דונם של שטחי C. כמה מהם אדמות מדינה? מה שהוכרז בעבר".

נאמן הדגיש בכנס את עניין המערכה של מדינת ישראל מול הערבים על אדמות המדינה ואמר: "אנחנו עוד ביום הזה לא החלטנו מי בדיוק הגורם שמנהל את המערכה. אם זו מערכה ואם מערכה אסטרטגית, אז יתכבדו משרד הביטחון , ויתכבדו צה"ל, לנהל מערכה כמו כל מערכה. כמו שרודפים אחרי אמל"ח. כמו שמבצעים מעצרים בלילה. כמו שמחבלים מובילים מדי בוקר עם עיניים קשורות לבתי משפט צבאיים, כך כלים כבדים שמשתלטים על אדמות מדינה צריכים להיות מובלים ומוחרמים מדי שעה. כל דונם צריך להיות תחת הגנה של צבא הגנה לישראל. כי האדמות האלה הן של הדורות הבאים של כל מדינת ישראל".

לגבי הבנייה ביהודה ושומרון אמר נאמן: "אני אומר שכל בית חדש שלא נבנה השנה, בעזרת ה' נבנה בשנה הבאה. כל בית שלא נבנה בשנה הבאה, נבנה בעוד שנתיים או בעוד ארבע שנים. על כל אובמה יבוא טראמפ. אנחנו בסופו של דבר נבנה את התיישבות. אבל כל דונם אדמה שאנחנו נאבד, ייצא משליטת מדינת ישראל , זה לא יחזור אלינו כדרך הטבע. יכול להיות בעוד שנים. אנחנו מאבדים את זה כרכוש. אנחנו מאבדים את זה כנכס לאומי. אין עם שלא נלחם על נכסיו הלאומיים כמו שהוא נלחם על חייו. אנחנו נלחמים אפילו בקירוב. הנכס הלאומי הכי יקר שיש לנו זו אדמת ארץ ישראל. על אדמה חייבים להילחם".

לבסוף אמר: "אנחנו מרימים את הדגל הזה, אנחנו מובילים את המערכה הזאת במועצות שלנו וזה לא מספיק. אין לנו סמכויות בכלל. כי זה מחוץ לשיפוט של המועצות. המדינה חייבת להתגייס ובכל הכוח ננצח במערכה הזאת".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק