שישה עצורים במחאה על ההרס ביצהר

צילום: יוסף פריסמן

שישה מתיישבים נעצרו היום (רביעי) בשעות הצהרים המוקדמות בצומת יצהר במהלך מחאה כנגד ההרס הבוקר ביישוב. השישה, חלקם קטינים וחלקם נשואים ובעלי משפחות, הובאו לתחנת המשטרה באריאל שם הם נחקרים בשעה זו. עו"ד נתי רום מסייע לעצורים מטעם ארגון חוננו.

צילום: יוסף פריסמן

כל העצורים לא נעצרו במהלך הפינוי עצמו, אלא שעות לאחר מכן במהלך מחאה בצומת יצהר והם צפויים להשתחרר לאחר חקירתם. במהלך המחאה בצומת, דיווחו תושבים על חסימה ממושכת של רכבים בידי המשטרה וכן על אלימות שוטרים כנגד המוחים.

תושב נוסף שעבר בצומת, עוכב ע"י השוטרים לבדיקה, במהלך העיכוב הותקף התושב בידי שוטר באגרוף לפניו. עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו הגיש תלונה דחופה למח"ש כנגד השוטר ודרש כי המצלמות בצומת אשר תיעדו את התקיפה של התושב יתפסו.

עו"ד נתי רום אשר הגיע לתחנת המשטרה מטעם ארגון חוננו וסייע לעצורים מסר "כל העצורים נעצרו בצומת יצהר, לא בפינוי עצמו, במהלך מחאה, לגיטימית וחוקית כנגד ההרס הבוקר ביישוב. העצורים מחו בצורה שקטה הרחק מאזור הפינוי ונעצרו בצורה סיטונאית ושרירותית, תוך שחלקם חוו אלימות שוטרים. כולם לא חשודים ולא נחקרו בחשד לתקיפה או זריקת אבנים.

מדובר באכיפה בררנית, לא יתכן שיש דין אחד לכל המחאות בישראל ודין אחר למחאה ביצהר. מצער שכך משטרת שומרון נוהגת. אני מקווה שכל העצורים ישוחררו בקרוב."

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק