שוב: נהרסה הישיבה בחומש

פרוכת ארון הקודש לאחר שהושחתה ע"י כוחות מג"ב. ארכיון. צילום: ישיבת חומש
הישיבה בחומש נהרסה היום (שני) בשנית על ידי כוחות מג"ב, מנהל אזרחי ומשטרה • רבנים ותלמידים מהישיבה נעצרו ונלקחו לתחנת המשטרה יחד עם ספר התורה

כוחות מג"ב, מינהל אזרחי ומשטרה הרסו היום (שני) בשעות הצהרים את מבני ישיבת חומש. הכוחות הגיעו שוב למקום, שהם מלווים בשופל, הפריעו לשיגרת הלימוד בישיבה ובנוסף עצרו במקום שניים מרבני הישיבה ומספר תלמידים. לאחר מכן הרסו הכוחות במקום מספר מבנים של הישיבה. הכוחות לקחו את העצורים שהם עם ספר התורה של הישיבה לתחנת המשטרה באריאל.

צילום: ישיבת חומש

התלמידים והרבנים נאלצו לחזיק בספר התורה בכל הדרך ובתחנת המשטרה על מנת שספר התורה לא יחולל ויתבזה.

נזכיר כי לפני כשבועיים הגיעו כוחות מג"ב ומינהל אזרחי והרסו את בית המדרש של הישיבה. במהלך ההרס הרסו הכוחות את ארון הקודש בבית המדרש וספרי הקודש של בית המדרש הושלכו לריצפה וחוללו. בעקבות האירוע הקשה פנה הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו לשר הביטחון גנץ "הגיע אלי ידיעה ותמונות כי הפינוי היום והישיבה שהוקמה בחומש נעשה באופו שאינו מכבד את קודשי ישראל. תמונות של ארון קודש מחולל וספרי קודש מתגוללים על הרצפה הם מראות קשים שאינם ראויים למדינה יהודית", כתב הרב לגנץ לפני כשבועיים.

צילום: ישיבת חומש

עורכי דין מארגון חוננו מסייעים לעצורים, ופועלים לשחרורם "ההתנכלות לתלמידי הישיבה בחומש לא מובנת. ישיבה זו קיימת כבר למעלה מ – 15 שנה. שרים וח"כים רבים הגיעו לביקורי תמיכה. איש איש עם מאבטחי השב"כ שלו. גם צה"ל והמשטרה ליוו אותם בכבוד רב. אז מה קרה כעת? מי נתן את הוראה מפתיעה כזו כעת ולמה?" שאלו בארגון חוננו.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק