שב"כ מכים שנית: חקירה נוספת בניגוד לחוק

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
אזיקים אזוק אזיק עצור מעצר
צילום: דוברות המשטרה
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

לפני כשבועיים זומן י' לתחנת המשטרה בצפת באמצעות טופס זימון משטרתי. משהגיע י' לתחנה הופתע לגלות כי זומן לתחקור שב"כ, זאת למרות האיסור לזמן אזרחים לתחקור שב"כ באמצעות טופס משטרתי. בנוסף, בתחילת התחקור לא נאמר לי' כי הוא רשאי לעזוב, גם זאת בניגוד לחוק.

י' תיאר כי יום קודם לכן הגיעו שוטרים לביתו והגישו לאימו טופס זימון משטרתי עבורו. למחרת בצהריים התייצב י' בתחנת המשטרה, וביקש מהשוטרים שנכחו בחדר אליו הוכנס את תעודות השוטר שלהם. לדבריו, הם הציגו לו תעודות של 'משרד ראש הממשלה'. למרות בקשותיו, סירבו למסור לו את שמותיהם.

י' הבין כי מדוב בתחקור שב"כ וניסה לצאת מהתחנה, אולם השוטרים לא פתחו עבורו את השער. י' נכנס חזרה לתחנה, ועבר תחקור על ידי סוכן שב"כ המכונה 'אילוז', במהלכו הקפיד לשמור על זכותו לשתוק. התחקור נמשך כשעה ובסופו שוחרר י', ללא שעבר חקירה משטרתית כלל.

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו שלח תלונה למבת"ן בנידון, חודש בלבד לאחר שבמבת"ן הגיבו על תלונה דומה והורו לשב"כ על חידוד נהלים בנושא זימונים לתחקורים. בתלונתו העכשווית ציין עו"ד יאדו כי הממונה על המבת"ן אישר כי "אין מקום לזימון אדם לתחקור שב"כ על גבי מסמל משטרתי".

עוד תואר בתלונה כי י' הגיע לתחנת המשטרה בצפת "בתחנה חיכה לו המכונה 'אילוז' וערך לו תחקור שב"כי. השב"כ חוזר כעת על אותו דפוס שכבר נקבע ואושרר כלא תקני".

עוד נכתב כי 'אילוז' לא הבהיר לבחור כי הוא לא חייב להשתתף בשיחה "אף זו בניגוד לכללים שקבע הבג"ץ. יתרה מכך, כשהבין מרשי כי מדובר בתחקור שב"כ ביקש לצאת מהתחנה, אולם השוטרים לא פתחו לו את השער, והוא אולץ להישאר בתחנה בכוח".

בסוף תלונתו מציין עו"ד יאדו כי המענה הקודם של מבת"ן הושב לאחר שלוש שנים וכי "אני מקווה כי אקבל כאן מענה מהיר יותר, הן לגבי הזימון על טופס משטרתי, הן לגבי כך שהמכונה 'אילוז' לא הבהיר למרשי כי נוכחותו בתחקור וולונטרית והוא רשאי לעזוב והן לגבי אי פתיחת שער התחנה".

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו מסר בתגובה "בג"ץ פוסק, הפרקליטות מעבירה ביקורת אבל השב"כ ממשיך בשלו ומנסה לנצל את היתרון שיש לו על בחורים צעירים כדי לפעול נגדם שלא כדין, לפגוע בחירויות שלהם, בזכות שלהם לפרטיות ובזכות לכבוד. אנחנו נמשיך להגן עליהם ועל זכויותיהם".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

הפגנו, זעמנו....
עכשיו רק נשאר לעזור לאישה שהותקפה.
אשה שרק החלימה מסרטן השד.
אשה ששורדת כלכלית מאיסוף בקבוקים.
כל שקל שלכם יכול לסייע להעניק לה עתיד טוב יותר..
מצורף פה קישור לתרומות שיועברו ישירות אליה
https://payboxapp.page.link/fRge77gEh7EkCjVz7

כתובת תג מחיר אסלאמיסטית שריססו ערבים על גן ילדים של חב"ד בשכונת יד אליהו בתל אביב. איפה השב"כ? אל תענו לי.

תנועת רגבים לבנט: "פנה את חאן אל-אחמר עוד היום"

חדשות ימנים >>>
https://bit.ly/3kuGMDs

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק