שבוע בלבד לאחר הצתת ספרי הקודש: כוחות משטרה פינו את גבעת אגוז

כוחות משטרה ומנהל אזרחי פינו היום (ראשון) את גבעת אגוז שבבנימין. לפני כשבוע חדרו פורעים ערבים לשטח הגבעה, תקפו באלימות את התושבים והציתו ספרי קודש במקום. צה"ל עצר שבעה חשודים בהצתה - אך מחציתם כבר שוחררו

מסע הרס בבנימין. כוחות משטרה פינו היום את גבעת אגוז הסמוכה לישוב נריה שבבנימין, והרסו שני מבנים במקום. על שני מבני קבע נוספים הטילו פקחי המנהל צו הריסה.

ההרס מגיע לאחר שלפני כשבוע וחצי עלו פורעים ערבים על הגבעה, השחיתו ציוד ושרפו ספרי קודש במקום. תושבים שניסו למנוע את השחתת הציוד הותקפו באלימות בידי הפורעים.

קרדיט: צילום מסך, פייסבוק

חיילי צה"ל שהוקפצו אז לאירוע, נמנעו ממעצר הפורעים ופעלו להרחקתם מהשטח באופן פסיבי בלבד.

רק לאחר שתי יממות בהם סערו הרוחות בציבור הישראלי בעקבות הצתת ספרי הקודש, ביצעו בצה"ל מבצע מעצרים בכפר ראס כרכר הסמוך, ועצרו שבעה ערבים תושבי הכפר.

אולם תושבי הכפר דיווחו כי שלושה מהעצורים שוחררו לאחר כיממה בלבד, ושאר העצורים צפויים להשתחרר היום.

לאחר הפינוי היום, דיווחו בעיריית הכפר ראס כרכר לתושבים על הפינוי, ואמרו כי הפינוי בוצע בעקבות "עבודה ותיאום משותפים של ההתאחדות הפלסטינית ומערכת הבטחון הישראלית". כמו כן, קראה מועצת הכפר לתושבים להמשיך במאמציהם "לסילוק המתנחלים מהאזור".

נציין כי שניים מהחשודים שנעצרו בחשד להצתת ספרי הקודש, הם חברי מועצת העירייה בכפר, שאף לא הכחישו את מעורבותם באירוע, אלא התגאו בה וקצרו על כך שבחים בקרב תושבי הכפר.

חרף מעורבותם באירוע שוחררו שני חברי המועצה לאחר שעות בודדות בלבד, ונראה כי המשיכו את פעילותם לסילוק הגבעה גם בדרכים אחרות.

מקום נוסף בו ביצעו פקחי המנהל האזרחי הרס היום, הוא גבעת עלי עין שבגוש שילה.
גם שם חודשה ההתיישבות לפני כמה חודשים ומאז סובל המקום מפינויים תכופים.

תושבי גבעת אגוז מסרו בתגובה: "מצער לראות שמערכת הביטחון בחרה שבוע בלבד לאחר האירוע המזעזע של הצתת ספרי הקודש , לבצע הרס בגבעה, במקום לטפל בטרור ובבניה הערבית בכפר ראס כרכר הסמוך, מהם אנו סובלים על בסיס יום יומי".

"מדינת ישראל צריכה לתת גיבוי לאזרחיה שעוסקים בהתיישבות ושמירת אדמות ארץ ישראל – דבר שבעבר היווה קונצנזוס בעם ולצערינו נשכח מלב, ולא להתנכל אליהם", הוסיפו.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק