רבנים בציונות הדתית: לעצור את פעולות ההרס בהתיישבות ואת ההתנכלות למשפחות גבעת קומי אורי

צילום: קומי אורי

בעקבות מקרי ההרס הרבים שנערכו בשבועות האחרונים ברחבי ההתיישבות, יוצאים רבנים מהציונות הדתית במכתב קריאה פומבי לשרי הממשלה וראשי מערכת הביטחון נגד ההרס, ונגד ההתנכלות למשפחות גבעת 'קומי אורי' ביצהר. במכתבם כותבים הרבנים כי הם דורשים לעצור את ההרס ולהרחיב את ההתיישבות, ולאפשר למשפחות לשוב לביתן.

לקריאת המכתב המלא לחץ כאן

במכתב נכתב כי "מתוך האמונה כי מפעל ההתיישבות הינו חלק חשוב בגאולת ישראל וחיזוק העם היושב בציון, אנו קוראים לשרי הממשלה וראשי מערכת הביטחון לעצור את ההתנכלות למשפחות הגרות בגבעת 'קומי-אורי' ולאפשר להן לשוב לביתן, כחלק מהרחבת ההתיישבות כולה".

"אנו קוראים לכם להתמקד במילוי תפקידיה החשובים של מערכת הביטחון, במיגור הטרור הערבי וההתמודדות עם נגיף הקורונה, ולעצור את כל פעולות ההרס הרבות המבוצעות בתקופה האחרונה. יש להפסיק באופן מיידי את הריסות-הפתע הליליות ואת הפגיעה הדורסנית בחלוצים בכל יהודה ושומרון ובקומי אורי בפרט" מוסיפים הרבנים במכתבם.

על המכתב חתומים רבנים בכירים מהציונות הדתית, רבני ישובים וראשי ישיבות. בין הרבנים שחתמו על המכתב נמצאים הרב דב ליאור, הרב צפניה דרורי, הרב יצחק גינזבורג, הרב שמואל אליהו, הרב אליהו זיני, הרב ישראל אריאל, הרב דוד חי הכהן, הרב שמחה שטטנר, הרב אוריאל ספז, הרב גדעון בנימין, הרב משה צוריאל, הרב יהודה קרויזר, הרב אוהד קרקובר, הרב יאיר פרנק, וכן הרב יהושע מרדכי שמידט.

כאמור, מכתב הרבנים מגיע על רקע הרס של מבנים רבים בהתיישבות בשבועות האחרונים. מבנים של משפחות נהרסו ביצהר, בגבעת חי"ש שבגוש עציון, במעלה שלמה הסמוכה לכוכב השחר וכן מבנים של ישיבת חומש ובישוב עמונה. כמו כן, כבר מספר ימים שבהם כוחות הביטחון אוסרים על תושבים משכונת קומי אורי שביצהר לשוב לבתיהם לאחר הרס חלק מהבתים בשכונה לאחרונה.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק