ראש הממשלה בהצהרה: "יש אור בקצה המנהרה – פועל להבאת חיסון בהקדם"

צילום: לע"מ
"רק אם נעמוד יחד, נילחם יחד, נקפיד על הכללים יחד – רק כך ננצח את המגיפה וננצח אותה. זה מה שעשינו בכל מלחמות ישראל, וזה מה שעשינו בגל הראשון של הקורונה"

לקראת הסגר הכללי שיחול על מדינת ישראל החל מהיום בשעה 14:00 ועד צאת חג שמחת תורה, מסר אמש רה"מ הצהרה.

בפתח דבריו אמר רה"מ,"אזרחי ישראל, בשל העלייה החדה החלטנו על צעדים הכרחיים. צעדי הסגר אינם קלים, אבל הצלת חיים קודמת לכל" אמר בפתח דבריו. "זוהי שעת חירום לאומית, אנחנו נמצאים בשיאה של מלחמה מתמשכת – מלחמה על הכלכלה, הבריאות, על החיים".

"הגל השני מכה בכל העולם והוא מכה גם בנו. בימים האחרונים כמעט בכל המידנות במערב יש מספרי שיא של תחלואה, והם מטילות מגבלות חמורות – כולל סגרים על אזורים נרחבים, לעיתים על כאלו שיותר גדולים מכל מדינת ישראל" המשיך. "המגיפה צפויה לגבות מחיר כבד – צר לי לומר לכם את זה, אך זוהי האמת. דווקא בשעה זו: רק אם נעמוד יחד, נילחם יחד, נקפיד על הכללים יחד – רק כך ננצח את המגיפה וננצח אותה. זה מה שעשינו בכל מלחמות ישראל, וזה מה שעשינו בגל הראשון של הקורונה".

נתניהו המשיך ואמר, "כשאתה פותח את הכלכלה התחלואה העלה, נוצר ריפיון בהוראות משרד הבריאות ולצערי מי שהובילו את זה היו פוליטיקאים, פופוליסטיים, מקהלת 'הכל סבבה' ואמרו ש'מחלה היא לא מחלה וזו גחמה של אדם אחד'" המשיך ותקף. עוד התייחס לדבריו של יאיר לפיד, ואמר כי הוא "מסכן את חיי אזרחי מדינת ישראל. פוליטיקאים מיסמסמו את ההחלטות שהבאנו לכנסת. יש גבול לכל תעלול כי מדובר כאן בחיי אדם".

"מתעסקים בחיי אדם" • צילום: חיים כץ

"היו התלבטויות אמתיות לגבי המגבלות, כי חלק מהמומחים אמרו לנו שאפשר לחיות בלי סגר עם 6000 נדבקים ביום – אבל הגענו כבר ל-7000 נדבקים ביום. מספר החולים הקשה ממריא, מספר המתים עולה, מערכת הבריאות נאנקת – זה מחיר נורא".

"אני רואה אנשים רוקדים, אנשים מתקהלים, אנשים עושים סעודה בשולחן ארוך וצפוף בלי מסיכות" הוסיף. "אז די, Enough is enough, תתעוררו! אנחנו במציאות אחרת. צריך לעשות מעשה וצריך לעשות אותו עכשיו – סגר הדוק, דווקא בחגים. אם לא נעשה את זה לא יהיה מנוס מסגר הדוש בהמשך לכן עדיף עכשיו עם פחות ימי עבודה ורוב המשק בחופשה. מנהיגות צריכה לקבל את ההחלטות, גם אם הן קשות, גם מול מבול הצייצנים והפקה פקה".

"אנחנו לפני שנה שנה חדשה, במסורת ימינו הימים הללו נקראים 'הימים הנוראים', אבל אני מקווה ומאמין שדווקא מהם יכולה לצאת בשורה חדשה של תקווה שנגלה ערבות אישית והדדית"

רה"מ חתם את הצהרתו במילים "מדינת ישראל כבר עמדה בסערות חזקות, בלי להרים ידיים. אם נפעל נכון ונפעל יחד הסערה תחלוף, הסופה תחלוף ואפילו נמצא מהם מחוזקים".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק