קצין במשטרה סטר לצעיר חרדי במהלך הפגנה – וישלם לו 21,000 ש"ח

עו"ד איתמר בן גביר. צילום: עצמי
צעיר חרדי שהוכה בידי קצין משטרה במהלך הפגנה, הגיש באמצעות עו"ד איתמר בן גביר תביעה אישית על סך 21,000 שקלים בהם זכה. בן גביר: "ידע כל שוטר גם אם הוא קצין שאם הוא מרביץ ישלם"

בית משפט השלום בירושלים קבע היום כי הקצין עידו קציר ישלם סכום של 15000 ש"ח ועוד שכר טירחת עורך דין על סך של ששת אלפים שח למפגין חרדי שקצין סטר לו פעמיים.

האירוע הראשון יתרחש בחודש ינואר 2017 כאשר במהלך הפגנה קצין סבר שהתובע צעיר חרדי קילל שוטר. קצין הוביל הצעיר לצד והיכה בו פעמיים שתי סטירות.

הוגשה תלונה במחש. הקצין הכחיש כי פגע בצעיר אך לאחר שהתובע שכר את שירותיו של עורך הדין איתמר בן גביר הוגש כתב אישום נגד הקצין ותוך כדי ניהול משפט קציר הודה במיוחס לו ונדון לעונש של עבודות לתועלת הציבור.

הצעיר החרדי הגיש גם תביעה אזרחית כאשר קציר טען שהמשטרה היא שצריכה לשלם הנזק, אולם היום בית משפט השלום בירושלים קיבל טענות התובע וקבע כי לקציר אחריות מלאה של מאה אחוז במיוחס לו.

כמו כן השופט קבע כי לא הוכח שהשוטר היה בסערת רגשות, הוא באופן עצמאי ולא ניתן לצפות משוטרים זוטרים שהיו מונעים את מעשיו.

בית המשפט קבע כי אמנם לצעיר החרדי לא נגרם נזק אך קיבל טענות עו"ד בן גביר כי עצם הסטירות ועוצמתן גרמו לנזק לא ממוני וחייב הקצין בסך של 15000שח ועוד שכר טרחת עורך דין על סך של 6000 שח.

עו"ד בן גביר בתגובה: ידע כל שוטר אפילו במיוחד אם הוא קצין כי אם ירביץ ישלם מכיסו. זה דבר טרוויאלי ופשוט אך לצערי המשטרה לא פעם משלמת מכיס הציבור. טוב עשה בית המשפט שקיבל עמדתנו ולפיה הקצין השתולל היכה וצריך לשלם מכיסו.
ארגון בצדק שליוה את הקטין ושכר את עו"ד בן גביר: ארגון בצדק לא יוותר, וימשיך לתבוע על כל פעילות משטרתי הנוגד את החוק מול הציבור החרדי השומר על זכויותיה מצוותיה, הן באלימות והן בפריצת דלתות ומעצרי שווא.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק