קמפיין השמאל לכבול את ידי צה"ל במלחמתו בטרור – מגיע לכנסת

לוחמי צה"ל. ארכיון. צילום: דובר צה"ל
ממשיך הקמפיין כנגד פעילות צה"ל באיו"ש, הבוקר ארגוני השמאל יערכו דיון בוועדה המיוחדת לזכויות הילד בראשות ח"כ מהרשימה המשותפת בנושא • "הניסיון של ארגוני השמאל הקיצוני, במימון האיחוד האירופי, ליצור זירה חדשה של לוחמה משפטית אסור שתקרה"

ארגוני השמאל ממשיכים בקמפיין כנגד החיפושים של צה"ל בבתי פלסטינים אחר אמל"ח ופעילי טרור. הבוקר (ד') צפויה הוועדה המיוחדת לזכויות הילד בכנסת בראשותו של חבר הרשימה המשותפת יוסף ג'בראין לדון בדו"ח אותו הוציאו הארגונים בנושא החיפושים בבתי פלסטינים באיו"ש. בדיון צפויים ליטול חלק ארגוני שמאל רבים וכן ארגונים המתנגדים לפגיעה בפעילות צה"ל באיו"ש.

הדיון הבוקר בוועדה מגיע כחלק מקמפיין ציבורי רחב, אותו מקדמים ארגוני השמאל הקיצוני בארץ ובעולם בשבועות האחרונים. הקמפיין מגיע כחלק מעתירה לבג"צ אשר הוגשה בידי מספר ארגוני שמאל יחד עם פלסטינים מרחבי יהודה ושומרון. בעתירה ביקשו העותרים מבג"צ כי יאסור על צה"ל וכוחות הביטחון לבצע חיפושים בבתים של חשודים בטרור ובהחזקת אמל"ח ללא צו שופט.

העתירה

העתירה מגיעה כחלק מפרויקט אותו חשפו ארגון NGO Monitor לפני כשנתיים, הפרויקט אשר זוכה למימון של האיחוד האירופי בסך של כ-270,000 אירו לשנים 2018-2020, נועד "להגביר את האחריותיות של כוחות הביטחון הישראלים לכניסות בכוח לבתים, בהתאם לסטנדרטים דמוקרטיים והחוק הבינלאומי.", את הפרויקט מבצע ארגון יש דין בשיתוף פעולה עם ארגון 'שוברים שתיקה' וארגון 'רופאים לזכויות אדם', אשר האחרונות הן גם העותרות לבג"צ.

לקראת הדיון הוציאו בארגון 'עד כאן' מסמך המפרט את הסכנות שבדרישת השמאל בקמפיין ובעתירה לבג"צ, את עמדת המדינה ופרטי ההליכים בבג"צ, וכן הוא מפרט את העומדים מאחורי הקמפיין ואת מטרותיו. במסמך כותבים 'בעד כאן' כי משמעות קבלת העתירה תגביל את צה"ל ותפגע בביטחון "עמדת המדינה בדיון שהתקיים בסוף אוקטובר 2020 היתה לא לשנות את המצב הקיים המעוגן בחקיקה צבאית. שינוי עמדת המדינה או החלטה של בג"ץ להכפיף את החיפושים לצו שופט או לחשוף את הנוהל המבצעי המסווג, תגביל את חופש הפעולה של צה"ל וכוחות הביטחון במלחמתם בטרור בצורה משמעותית." נכתב בסיכום המסמך.

עוד כתבו כי: "ארגוני השמאל הקיצוני יפעילו ללא ספק 'לוחמה משפטית' כנגד צה"ל ויגישו עתירות רבות ודחופות כנגד חיפושים בבתים של חשודים בטרור, כפי שהצהירו מלכתחילה. בתי המשפט יוצפו בעתירות שיתישו את המערכת ויהיו מיועדים ליצירת תקדימים משפטיים שיקבעו גבולות פעולה צרים לכוחות הביטחון."

האלוף (מיל) יצחק ג’רי גרשון חבר בתנועת הביטחוניסטים, ומי שהיה מפקד אוגדת איו"ש בתקופת האינתיפאדה השנייה, הסביר "צה״ל נלחם בטרור ביהודה ושומרון בשיטתיות ובמקצועיות לילות כימים, עוצר מאות פעילי טרור כל שנה ובכך מציל חיי אדם רבים ומבטיח את היציבות החוק והסדר באזור.

הפניה לבג״ץ נועדה למנוע מצה״ל להילחם בטרור שמסכן לא רק את ביטחונם של אזרחי ישראל אלא פוגע גם באיכות החיים של הפלסטינים עצמם. צה״ל אינו מתעמר באוכלוסייה הפלסטינית הוא עושה מאמצים רבים להפריד בין אוכלוסייה שאינה מעורבת לטרוריסטים שמנצלים את האוכלוסייה ומסתתרים בקרבה. הפניה לבג״ץ מעידה על ניתוק טוטאלי מבעיות הביטחון ועל רצון להביך את צה״ל ומדינת ישראל בארץ ובעולם. אין ספק בלבי כי שופטי בג״ץ, אשר עוסקים יום ביומו בנושאי ביטחון, יבינו היטב את הצורך הביטחוני באמצעים שצהל מפעיל; ויתנו גיבוי לצה״ל במאמציו להמשיך ולפעול באופן מקצועי וערכי למען הביטחון של כולנו." הוסיף האלוף כגרשון.

בארגון 'עד כאן' מגדירים את העתירה כעתירה מסוכנת ותוקפים את ארגוני השמאל אשר מייצגים חשודים בטרור ובסחר באמל"ח לדבריהם "כניעה של צה"ל לעותרים או החלטה של בג"ץ לכבול את ידי צה"ל במלחמתו במחבלים ובטרור מסכנת את אזרחי ישראל. ההישגים של מדינת ישראל במלחמתה בטרור עלולים לרדת לטמיון מהחלטה פזיזה של בג"צ. קבלת העתירה אף עלולה להוביל לאובדן חיי אדם, המלחמה בטרור ושמירה והגנה על אזרחי מדינת ישראל חשובים יותר מאיכות חייהם של המחבלים ובני משפחותיהם. הניסיון של ארגוני השמאל הקיצוני, במימון האיחוד האירופי, ליצור זירה חדשה של לוחמה משפטית אסור שתקרה וחייבת להיפסל ע"י שופטי בג"צ."

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק