קמפיין ביו"ש, עצרות תמיכה והקמת מאחזים: כך מתכוונים צעירים בציונות הדתית לעצור את תוכנית המאה

צילום: מטה כולה שלנו

גוברת ההתנגדות לתוכנית המאה בתוך מחנה הימין. בימים האחרונים הוקם מטה חדש בשם כולה שלנו שמטרתו היא להיאבק בתוכנית שמתגבשת בימים אלו. במטה החדש חברים מאות בחורי ישיבות מכל רחבי הארץ וכן פעילים מהגבעות שחברו ביחד למען מטרה זאת.

במטה מסבירים כי תוכנית טראמפ כפי שהיא מוצגת היום רוצה לקבוע גבולות עתידיים להתיישבות ביהודה ושומרון על בסיס ה"סטטוס קוו" הקיים היום, גבולות שיחלקו את הארץ וימסרו 70% משטחי יהודה ושומרון לצורך הקמת מדינה או אוטונומיה פלסטינית.

צילום: מטה כולה שלנו

במסגרת הקמפיין החדש מתכוונים הלילה לצאת במטה במבצע הסברתי הכולל חלוקת חומרי הסברה ותליית מודעות ברחבי היישובים ביהודה ושומרון שבו הם מתריעים על הסכנות שבתוכנית.

"אסור להסכים לחלוקת הארץ, ולא לוותר על השאיפה, הרצון והחזון, לריבונות יהודית על כל יהודה ושומרון אנחנו חוזרים לזעקתו של הרב צבי יהודה קוק "איפה שכם שלנו, איפה יריחו שלנו, אנחנו שוכחים את זה" המפה הזו היא האתגר שלנו, השלב הבא של ההתיישבות – לרצף את כל יהודה ושומרון בנקודות התיישבות שיאמרו: לא לחלקות הארץ" אומרים במטה.

צילום: מטה כולה שלנו

במטה קיימו בחודשים האחרונים כנסים, פגישות ואף סיורי שטח. בכוונת המטה לארגן בקרוב עצרות תמיכה המוניות בנקודות שונות ביהודה ושומרון. אחת מהנקודות המרכזיות שבהן הם צפויים לקיים עצרת מחאה היא סמוך לכפר סבסטיה, מקום שהפך לסמל של החזרה לשומרון. בשלב מאוחר יותר מתכוונים במטה לערוך צעדות המוניות בשטח וכן להקים נקודות התיישבות חדשות בנקודות אסטרטגיות על מנת לעצור את הרצף הטריטוריאלי בתוכנית, ולמעשה להביא לסיכולה.

"אנחנו מתייחסים לתוכנית טראמפ כתוכנית לחלוקת הארץ ואנחנו רוצים לסכל את זה" מסביר אלישע ירד, אחד ממקימי המטה. לדבריו, "יש לנו כבר מאות נערים ובחורים שנרתמו למאבק, מחולקים לקבוצות ולאזורים ומוכנים ליום פקודה. אנחנו מבינים שיש כאן אירוע שחייבים לעצור. לא בשיחות ולא דרך הכנסת או הממשלה, אלא דרך הרגליים ובזכות תמיכה ציבורית רחבה".

צילום: מטה כולה שלנו

בין המקימים של מטה המאבק החדש נמצאים בנוסף לירד גם ידידיה אמסלי אברך בישיבת ניר, עמישב מלט תושב גוש שילה, ידידיה שפירא אברך בישיבת בית אל, יונתן לוי תושב ירושלים ותלמיד ישיבה וחברים נוספים. בדף הפייסבוק "מטה כולה שלנו" שפתחו הבוקר הם מסבירים כי "כשחלוקת הארץ על הפרק, לא נשב בצד" וכי הם מזמינים את הציבור הרחב להצטרף לכל מאות האנשים שכבר הצטרפו למאבק.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק