"צריך לקרוא לילד בשמו: הלאומנות הפלסטינית לא יכולה לגור בכפיפה עם הזהות הישראלית"

עמיחי שיקליצילום: יח"צ
בכינוס החירום בכנסת בנושא החזקת נשק בלתי חוקי והפרעות בערים המעורבות אמר חה"כ שיקלי: "הלאומנות הפלסטינית לא יכולה לגור בכפיפה עם הזהות הישראלית"

כנס החירום בנושא החזקת נשק בלתי חוקי ומהומות בערים המעורבות נערך אמש (רביעי) בכנסת בעקבות אירועי השבועות האחרונים שגררו עמם התפרעויות אלימות ושימוש בנשק בלתי חוקי בערים המעורבות.

חה"כ עמיחי שיקלי (ימינה) אשר יזם את הכנס מסר: אנחנו נמצאים בעיצומו של אירוע שעדיין לא הסתיים, בעיצומה של התקוממות לאומנית פלסטינית, לא בכדי, רבים מנציגי המפלגות הערביות שהפצרנו בהם לבוא לכאן ולא באו לכאן.

צריך לקרוא לילד בשמו: הלאומנות הפלסטינית לא יכולה לגור בכפיפה עם הזהות הישראלית. היא שוללת אותה, היא שוללת את הציונות ולמעשה הרבה מעבר לשלילת הציונות אין לה מה להציע מצד עצמה. זו היא שעה של כשל פרדיגמטי עמוק בפרקליטות, כשל פרדיגמטי עמוק במשטרה שחושבת לפעמים שהיא נמצאת מטעם האו"ם במדינת ישראל, ואנחנו צריכים לאפס את המערכות האלה.
זה לא פעם ראשונה שזה קורה, בפעם הקודמת זה היה באירועי אוקטובר 2000, הוקמה אז ועדת אור. הועדה ערפה את הראשים של כל מי שהעז לעשות שימוש בנשק חם ולהפעיל יד קשה כנגד הפורעים הערבים. אנחנו רואים עכשיו שהמשטרה מהססת מאוד.

ראינו בעכו שוטרים שעולים בקשר כדי לקבל אישור לזרוק רימון הלם, זו הזייה, אנחנו נמצאים באירוע שהוא התקוממות בהיקפים נרחבים, זה לא יעלה על הדעת. יש עוד הרבה עבודה לעשות.

מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים: כל חייל בסדיר יודע, שאחרי כל תרגיל ובטח שאחרי כל אירוע אמת, חייבים לבצע תחקיר לבדוק את התפקוד ולהפיק לקחים. ב72 השעות הראשונות של הפרעות המשטרה לא תפקדה, ותושבי לוד שהיו בסכנת חיים ממשית נאלצו להגן על חייהם בעצמם, עד שהגיעו מתנדבים מכל רחבי הארץ, ורק אז המשטרה הגיעה לאירוע. גם אם אפשר להניח שהמשטרה לא נערכה מראש ולא ציפתה לפרעות בסדר גודל כזה, איפה התחקיר של משטרת ישראל, השר לבטחון פנים וראש הממשלה כדי למנוע את הישנות האירועים האלו? במצב הקיים, ההתפרצות הבאה היא רק עניין של זמן.

גלעד אך, מנכ"ל ארגון 'עד כאן': יש לבצע מבצע לאיסוף עשרות אלפי כלי הנשק הבלתי חוקיים במגזר הערבי. במקביל מדינת ישראל חייבת לספק כיפת ברזל קבועה של משמר הגבול ושב"כ ליהודים בערים המעורבות מול ארגוני הפשיעה הערבים שהשתלטו על הרחובות ובעניין האכיפה וההעמדה לדין יש לסווג פגיעה ביהודים כמניע גזעני ולהחמיר בענישה.
יש לשלול באופן מיידי את האזרחות למי שמגדיר את מדינת ישראל כמדינת אויב או קורא לפגיעה ביהודים על רקע לאומני.

קרן אשחר, תושבת שכונת רמת אשכול בלוד: איסוף הנשק על ידי משרד לבטחון פנים, הוא רק קמצוץ בים הנשקים שאנחנו רואים מהחלונות. אנחנו יודעים להצביע בבירור על בתים שמחזיקים נשק ומהם נורו יריות, אבל עד עכשיו לא נעשה דבר מולם. בפעם הראשונה שתהיה התפרצות לאומנית נוספת, אנחנו נהיה בקו הראשון.

הרב עזרא היימן מהנהלת הגרעין התורני ביפו: עברנו מאות אירועים אנטישמיים בחודשים האחרונים, זה לא נגמר רק בקללות ואיומים, אלא בעשרות אירועים של התקפות פיזיות, מכות, ריסוס גז ועוד. לכל המותקפים היו סממנים יהודיים אבל עד עכשיו לא הוגש ולו כתב אישום אחד. בפרקליטות טוענים שאין אנטישמיות בישראל.

תא"ל במיל' אמיר אביבי, מנכ"ל תנועת הביטחוניסטים: מי שמחפש להרגיע מהר מהר, לא מבין את עומק הבעייה ואת הצורך לעשות טיפול שורש בכל מה שקשור לחתרנות הלאומנית האיסלאמיסטית והנשק הבלתי חוקי שקיים בחלקים מהחברה הערבית בישראל. אי טיפול חד ומתמשך, עלול לגרור את ישראל בעתיד למלחמת אזרחים.

שרה העצני כהן, יו"ר תנועת 'ישראל שלי': ההפקרות שראינו בערים המעורבות ובנגב ובגליל היא פשיטת רגל של המדינה. גם אם כרגע ההתפרעויות הגדולות נרגעו, הרי שמדובר בפחית חומר נפץ שעלולה להתפוצץ בכל רגע נתון. מה שדרוש עכשיו הוא אגרוף ברזל של המשטרה והפרקליטות בענישה מחמירה כלפי הפורעים הערבים, וכן מבצע איסוף נשקים ומיגור המסיתים והמתסיסים מהשטח.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק