צפו: פעילת מחסום וואטש מביעה הזדהות עם ילדים שמשתתפים בהתפרעויות אלימות

צילום מסך
פעילה בארגון השמאל הקיצוני 'מחסום וואטש' הזדהתה עם תושבי קדום בשילוב ילדים בהפרות סדר אלימות כנגד חיילי צה"ל • 'עד כאן': "הגיע הזמן כי פעילות 'מחסום וואטש' יורחקו ממחסומי צה"ל ויפסיקו להפריע לחיילים המגינים עלינו"

ארגון השמאל הקיצוני 'מחסום וואטש' קיים אירוע בזום על המחאות וההפגנות בכפר קדום בשומרון, האירוע היה בשיתוף ערביי הכפר. במהלך הזום הביעה חברת הארגון פנינה שטיינר תמיכה בשילוב ילדי הכפר בהפגנות האלימות.

נזכיר כי מידי שבוע, מזה שנים, נערכות בכפר הפרות סדר והתפרעויות של תושבי הכפר, בניהם ילדים רבים, בהובלת אנרכיסטים ישראלים ופעילים זרים, הכוללות זריקת אבנים בהם נפגעו עד היום עשרות חיילי צה"ל. הפרות הסדר מתקיימות כחלק ממאבק תושבי הכפר על פתיחת כביש העובר בתוך היישוב קדומים.

באירוע של 'מחסום וואטש' בזום סיפר תושב הכפר, סאקר, על השתתפותם של ילדי הכפר בהתפרעויות "הילדים הם באים להפגנה מעצמם, אנחנו לא נוכל להגיד להם 'אל תבוא' הילדים האלו רוצים לבוא ולהשתתף בהפגנה. זה נהיה דבר טבעי אצל הילדים לבוא ולהשתתף, גם אפילו שילדים קטנים נעצרו".

בתגובה לכך קטעה אותו שטיינר והביעה את הזדהותה: "גם אצלנו הילדים באים להפגנות, מגיל שנתיים הם עומדים עם השלטים. אין מה להשוות במידת הסכנה והקושי. אבל גם אנחנו לא שומרים את הילדים שלנו בבית בזמן ההפגנות".

צילום מסך

פעילת ארגון השמאל הקיצוני המשיכה ואף הביעה תמיכה בהשתתפות הילדים בהפרות הסדר. בהמשך הסרטון נשמעה אומרת: "אני לא משווה, הילדים שלנו לא נראים כמו הילד בתמונה הזאת, שכל הפחד בעולם בעיניים שלו… אני מבינה למה הילדים באים, וחלק גדול מהילדים באים לבד".

בתחילת הזום תיארה שטיינר את המאבק של כפר קדום והסבירה את הבחירה בכפר ואת העיתוי: "רצינו לחבר את ההפגנות שהיום אנחנו מפגינים בכל הארץ ובעיקר בבלפור עם ההפגנות שמפגין כפר קדום כבר 9 שנים".

נזכיר כי אחד ממובילי ההפגנות בכפר הוא האנרכיסט יונתן פולק. כנגד פולק אף הוגשה בידי ארגון 'עד כאן' קובלנה פלילית בנושא אשר הביאה למעצרו למספר שבועות. בנוסף, נחקר פולק במשטרת ישראל פעמים רבות, ואף עומד כנגדו כתב אישום בבימ"ש השלום בירושלים. לאחרונה הגיע פולק לבית החולים קפלן ברחובות לתמוך במחבל הג'יהאד האיסלמי אשר מאושפז במקום.

מארגון 'עד כאן' שעוקבים ומנטרים את הארגונים האנטי ישראליים נמסר בתגובה: "לא מפתיע שפעילה במחסום וואטש מגלה הבנה לטרור האבנים, שכפי שראינו בשנים האחרונות הוא כלי רצח לכל דבר, כמו במקרה של החייל עמית בן יגאל ז"ל.
מה שמפתיע הוא ההסכמה של צה"ל לאפשר לפעילות הארגון לעמוד במחסומים ולהפריע לפעילות הבידוק שמבצעים החיילים, אותם חיילים שסופגים יום יום את האבנים והבקת"בים מצד "הילדים" שאותם היא מבינה.
הגיע הזמן כי פעילות הארגון יורחקו ממחסומי צה"ל ויפסיקו להפריע לחיילים המגינים עלינו".

קטע הזום המלא >>>

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק