צה"ל פעל לגילוי מנהרות טרור בגבול עזה – ארגוני השמאל ניסו להפריע

צילום: דובר צה''ל
ארגוני שמאל קיצוניים יחד עם ארגון מעזה דרשו להפסיק את פעילות צה"ל בגבול עזה שמטרתה חשיפת מנהרות טרור • הארגונים טענו כי מדובר בפגיעה בזכויות החקלאים העזתיים

ארגוני השמאל הקיצוני 'גישה' ו'עדאלה' יחד עם ארגון "אל-מיזאן" מעזה דרשו לפני כחודש לעצור את פעילות צה"ל לאיתור מנהרות טרור בגבול רצועת עזה. הארגונים פנו במכתב אל שר הביטחון בני גנץ, הפרקליט הצבאי הראשי שרון אפק ואל היועמ"ש לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה להפסיק את פעילות דחפורי צה"ל בשטחים חקלאים ברצועת עזה, בטענה כי העבודות פוגעות בזכויות החקלאים העזתים, וכן גורמות נזקים כבדים לאדמות וליבול באזור חאן יונס.

עוד דרשו כי תיפתח חקירה בגין הריסת האדמות מיום 13/10/2020. ע"פ פרסומי דובר צה"ל בימים אלו פעל צה"ל לאיתורה והריסתה של מנהרת טרור התקפית חוצת גדר לתוך ישראל. המנהרה חדרה עשרות מטרים אל תוך שטח ישראל, ובחמישי האחרון חשף צה"ל כי זו המנהרה העמוקה ביותר שחפר חמאס ואותרה עד כה.

במכתב, אשר החתומים עליו הינם ארגוני שמאל קיצוניים, עדאלה וגישה יחד עם מרכז אל-מיזאן שפועל מתוך רצועת עזה, ציינו כי בעבר כבר קיבלו מהצבא תשובה על אופי פעילותם של הדחפורים בשטחה של רצועת עזה ״פעולות תשתית מעבר לגדר בין מדינת ישראל לשטח רצועת עזה, … נעשות לצרכים מבצעיים שתכליתם הגנה על ביטחון אזרחי ישראל וכוחות הביטחון״.

למרות המענה שקיבלו מצה"ל טענו ארגוני השמאל כי "צרכים אלה אינם יכולים להצדיק את הפגיעה באדמות בתוך שטחי רצועת עזה. מדובר בפעולות הרסניות המנוגדות למשפט הישראלי והבינלאומי, ואשר לצבא הישראלי אין כל סמכות בחוק לנקוט בהן". נציין כי פניית הארגונים נעשתה לאחר פרסום דובר צה"ל בדבר חשיפתה של מנהרת הטרור ההתקפית.

בארגון 'עד כאן' רואים בחומרה את ניסיונות ארגוני השמאל הקיצוניים לסכל את פעילות צה"ל לאורך הגבול "ארגוני שמאל קיצוני בשיתוף עם ארגון עזתי דורשים שצה"ל לא יפעל בגבול עזה כנגד המנהרות. צה"ל ביצע במקום עבודות לחשיפת מנהרה וחשף מנהרה התקפית שחדרה עשרות מטרים לשטח ישראל, שלפי הערכת צה"ל נועדה להחדיר לישראל עשרות לוחמי כח עילית של חמאס לתוך ישראל. האם הארגונים הללו פועלים בשירות ארגוני הטרור בעזה או שחיי אזרחי ישראל אינם חשובים להם? במקום לדרוש מחמאס שיפסיק לחפור מנהרות טרור לשטח ישראל, הם דורשים מצה"ל לא לעשות את המוטל עליו בהגנה על אזרחי ישראל מפני הטרור".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק