פרובוקציה של ימ"ר ש"י בבנימין: ארבעה נערים נעצרו ללא סיבה והוכו בידי הבלשים

החבלות אשר קיבלו הנערים מהשוטרים | צילום: ארגון חוננו
ארבעה נערים נעצרו היום במאחז עוז ציון בבנימין, והוכו קשות בידי בלשים מימ"ר ש"י • הנערים נעצרו והוכו, לאחר שתהו בפני הבלשים מדוע הם דורשים מהם להזדהות בביתם הפרטי

שוב פרובוקציה של ימ"ר ש"י בגבעות בנימין. בלשים מימ"ר ש"י הגיעו היום (רביעי) בשעות הצהרים למאחז עוז ציון שבבנימין. הבלשים החלו להתנכל לבחורים המתגוררים במקום, בעת שהיו בסמוך לבית הכנסת שבמאחז.

בלשי הימ"ר דרשו מהנערים להציג בפניהם תעודות זהות, ללא סיבה, וללא אירוע מקדים. הנערים שאלו את הבלשים מדוע עליהם לזדהות בתגובה קפצו הבלשים על הנערים, היכו בהם קשות ועצרו אותם. במהלך המעצר אזקו הבלשים את הנערים וגררו אותם על הרצפה.

צילום: ארגון חוננו

בתיעוד מתחנת המשטרה נראים סימני אלימות קשים ביותר, ופציעות רבות על גופם של הנערים, שמעידים על אלימות משטרתית קשה שהופעלה כנגדם. הנערים נעצרו לילה ויובאו מחר לדיון בבימ"ש.

עו"ד נתי רום, שהגיע לתחנת המשטרה לסייע לנערים מטעם ארגון חוננו מסר "לצערי הרב שוב אנו עדים לפרובקציה של ימ"ר ש"י בגבעות יהודה ושומרון, כאשר הם מגיעים היום להתיישבות הצעירה עוז ציון, ומתנכלים לנערים שלמדו תורה בבית הכנסת בגבעה באותה העת.

הבלשים מתחילים לתשאל אותם ולבקש מהם תעודות זהות, זאת בניגוד לפסיקת בית המשפט, כי אין סמכות לשוטר לתשאל ולדרוש פרטים מזהים, כל עוד אין חשד סביר לביצוע עבירה."

רום הוסיף כי "לצערינו הפרובוקציה צלחה, ולאחר שהנערים סירבו להזדהות החלו הבלשים לגרור ולהכות אותם, ולחלק מהעצורים ישנם סימני אלימות בכל חלקי גופם. אנו מקווים שההתנכלות הזאת תיפסק לאלתר והפעם מח"ש תיכנס לעובי הקורה ותמצה את הדין עם השוטרים האלימים", הוסיף רום.

נזכיר כי אירוע האלימות, מצטרף לפרובוקציה אלימה נוספת הבוקר, של בלשים מימ"ר ש"י ביישוב כוכב השחר, בה הוציאו הבלשים משפחה מרכבה והחרימו את הרכב ללא כל סיבה או הצגת צו.

באירוע הבוקר תועדו שוטרים כשהם מנפצים את חלון המכונית, על אשה ותינוקת ששהו ברכב באותה העת, וכן תוקפים באלימות תושבים שהגיעו למחות על התנהלות ימ"ר ש"י.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק