פרובוקציה משטרתית מסוכנת בבת עין: שוטרים מחופשים לערבים סמוך לגן ילדים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

אירוע מסוכן בבת עין: שני שוטרים התחזו לטכנאים ערבים ונכנסו אל מרכז היישוב בת עין סמוך לגני הילדים. נערים מהיישוב שחשדו כי מדובר בחדירה ליישוב, תשאלו את הערבים דבר שהביא לתיגרה. הנערים נעצרו. עו"ד פולסקי: "מדובר בתקופה מתוחה ובאיזור מסוכן. במקום להשקיע במיגור הפשיעה משקיעה המשטרה במשחקי כיפה אדומה ופרובוקציות"

שני שוטרים המחופשים לטכנאים ערבים הגיעו היום (ג') ליישוב בת עין בגוש עציון. הטכנאים המתחזים הסתובבו באיזור גני הילדים במרכז היישוב כאשר הם מחכים לתגובות מצד התושבים ביישוב.

נוכחות ה'טכנאים' עוררה את חשדם של שני נערים שעברו במקום, השניים נגשו אליהם וניסו להבין לפשר מעשיהם. הערבים המתחזים לא ענו תשובות ברורות והגבירו את חששם של הנערים, בשלב מסויים החלו דחיפות בין אחד מהנערים ל'טכנאיים', הנער הנוסף שראה כי תוקפים את חברו נחלץ להגן עליו באמצעות גז פלפל.

השוטרים המחופשים זינקו על הנערים יחד עם שוטרים נוספים שהסתתרו בקרבת מקום. זוג הנערים, שניהם קטינים, נעצרו ונלקחו לחקירה במשטרת מחוז ש"י.

יש לציין כי בת עין הינו מבין היישובים היחידים ביו"ש אשר תושביו דוגלים בעבודה עברית וערבים אינם מורשים להיכנס למקום. כמו כן לאורך 30 שנות היישוב הרשויות השונות מכבדות את רצון התושבים ולמקום נשלחים אנשי מקצוע ותחזוקה יהודים בלבד.

תושבים בבת עין מציינים כי אך בדרך נס לא חלף במקום תושב חמוש כי אם זה היה מבחין בנערים מותקפים על ידי אדם הנחזה לערבי הרי שהאירוע יכול היה להסתיים אחרת.

עו"ד משה פולסקי המייצג את הנערים מטעם ארגון חוננו מסר: "לצערנו הרב שוב משטרת ישראל מחוללת פרובוקציה. שוטרים מחופשים לטכנאים ערבים נכנסו ליישוב בת עין וכידוע לכולם מדובר בתקופה בטחונית לחוצה כאשר במקום ישנם גני ילדים וילדים המסתובבים ללא אבטחה. הנוכחות החריגה של מי שנראה כטכנאי, אך לדברי מרשיי נראה היה כי אין להם שום מושג בעבודתם, עוררה חשד אצל נערים במקום כי מדובר באירוע ביטחוני, הם ביקשו לברר, הם נגשו להבין במה מדובר והללו לא ענו שום תשובות ברורות והחשד רק גבר. משם העניין התפתח לדחיפות הדדיות כאשר נער נוסף שראה את חברו מותקף ביקש לסייע לו ולהדוף את התוקף.

"לא ברור למה משטרת ישראל מחוללת פרובוקציות ויוצרת אירועים שלולא הכיפה האדומה המשטרתית כלל לא היו באים לעולם. בפרט כאשר מדובר בתקופה בטחונית לחוצה כאשר כל רגע יש חשש להסתננות של מחבל ליישוב. אבל משאבי משטרת ישראל במקום להתמקד במיגור הפשיעה מתמקדים ביצירת פרובוקציות" הוסיף עו"ד פולסקי.

כתבות אחרונות

עקבו אחרינו בפייסבוק
ימנים בטוויטר

ברוך דיין האמת: הרב שטיינזלץ נפטר

חדשות ימנים >>>
https://bit.ly/31smkYW

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.