פצועת הפיגוע תתנגד לשחרור המחבל

צילום: דוברות המשטרה
היום תתכנס הועדה לשחרור מוקדם ותדון בבקשתו של המחבל נדאל ג'בארין לשחרור מוקדם. המחבל הורשע בחבלה מחמירה אך קיבל עונש של 6.5 שנות מאסר בלבד. עורך דינה של הפצועה מהפיגוע: "נלחם על כך שלכל הפחות לא יקוצר מאסרו"

ועדת השחרורים של שב"ס תדון היום (שני) בבקשתו של המחבל נדאל ג'בארין לשחרור מוקדם. ג'בארין אשר ביצע פיגוע דקירה בעיר אילת בו נפצעה אישה, לפני כחמש שנים הורשע ומרצה עונש מאסר של 6.5 שנים בגין חבלה מחמירה והחזקת סכין ממניע גזעני. הנפגעת בפיגוע פנתה לוועדת השחרורים וביקשה כי מאסרו של המחבל לא יקוצר.

בפיגוע שארע בתאריך 29/10/2015 הגיע המחבל חמוש בסכין לתחנת האוטובוס בעיר אילת ודקר אישה בכתפה בעת שחיכתה בתחנה. האישה החלה לצעוק והמחבל נמלט אך זמן קצר לאחר מכן נתפס ונעצר. בחקירתו הודה כי תכנן לבצע פיגוע נגד יהודים ואף טען שהושפע מסרטוני פיגועים שהתפרסמו בכלי התקשורת.

כאמור, הנפגעת פנתה באמצעות עו"ד חיים בלייכר בארגון "חוננו" כבר בחודש יוני לוועדה והביעה את התנגדותה לשחרורו המוקדם של המחבל. בבקשה נימק עו"ד בלייכר כי "המחבל הורשע בעבירה חמורה ביותר עם נסיבות מחמירות ביותר. מנעד הענישה הקיים גבוה בהרבה מאשר העונש שהושת בפועל על המחבל, עונש של 6.5 שנים בלבד. קיצור מאסרו של המחבל תהווה פגיעה חמורה באמון הציבור במערכות החוק והצדק".

במכתב הזכיר כי המחבל פעל מתוך מניע אידיאולוגי כחלק מגל טרור אכזרי כנגד אזרחי ישראל. והוסיף "המחבל פעל מתוך מניע אידאולוגי ועשה הכנות רבות לקראת מימוש של רצח יהודים ואפשרות להיות 'שהיד'. שחרור מוקדם של המחבל מהוה תוספת סכנה לאזרחי ישראל".

בנוסף, נימק את התנגדותה של הפצועה מהפיגוע לשחרורו המוקדם של המחבל בכך שהיא סובלת מפוסט טראומה שלא מאפשרת לה לתפקד באופן יומיומי ואף להתמיד בעבודה. בא כוחה ציין כי היא מתמודדת עם מצב נפשי קשה מאז האירוע ולסיום סיכם: "הקלה בעונשו של המחבל תהווה העמקת הפגיעה של אמון המבקשת במערכות החוק והצדק ועלולה להחמיר את מצבה הנפשי".

היום צפויה להתכנס הועדה ולדון בבקשת המחבל לשחרור מוקדם, בתגובה מסר עו"ד בלייכר: "מדובר על מחבל שביצע פיגוע טרור ולדאבון לב בית המשפט פסק לפני כמה שנים באופן שערורייתי עונש מאסר מביש של 6.5 שנות מאסר בלבד. אנו נלחם על כך שלכל הפחות לא יקוצר מאסרו והוא ירצה את גזר הדין במלואו".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק