פצועת הפיגוע נשארה בחיים – בית המחבל לא יהרס

זירת הפיגוע בכפר סבא. צילום: דוברות המשטרה
"מדינת ישראל וכל המערכות חיבות לשנות מגמה - זה עניין של חיים וזה בנפשנו ובדמנו. משמעות ההחלטה היא מזעזעת - המחבל יקבל פרס על כך שאני נשארתי בחיים"

שום דבר לא הכין את בתיה לבל, אשר נפצע בפיגוע בכפר סבא ביום הזיכרון לחיילי צה"ל האחרון, לתשובת מפקד פיקוד מרכז ולפיה ביתו של המחבל שניסה לרצוח אותה בפיגוע לא יהרס.

מלשכת מפקד פיקוד מרכז נכתב כי: "ביקשת כי יוצא מן החרמה והריסה נגד בית המחבל שביצע את הפיגוע בו נפצעה האזרחית בתיה חבל. לאחר בחינת האירוע וקבלת עמדת גורמי הביטחון, נמצא כי הריסת בית המחבל שביצע את הפיגוע נו נפצעה בתיה חבל אינה עולה בקנה אחד עם המדיניות הנוהגת ביחס להריסות בתי מחבלים, שגובשה, בין היתר, בשום לב לפסיקת בית המשפט העליון."

לבל, אשר נדקרה 14 פעמים בפיגוע אמרה: "עצוב, מקומם ומדאיג, מדינת ישראל וכל המערכות חיבות לשנות מגמה – זה עניין של חיים וזה בנפשנו ובדמנו. משמעות ההחלטה היא מזעזעת – המחבל יקבל פרס על כך שאני נשארתי בחיים".

"לא יעלה על הדעת שמחבלים שלא הצליחו במזימתם, והקורבנות בדרך נס נשארו בחיים וניצלו, ובמקרה שלי בזכות תושיה של עובר אורח שנחלץ לסייע לי, שהמחבלים הללו יזכו להקלה ופרס. יש להתייחס לכל מחבל על פי כוונותיו, אופי וטיב מעשיו והתנהגותו, ולא ע"פ האם הקורבן זכה להינצל ונשאר בחיים או לא. המעשה הוא אותו מעשה, הפשע הוא אותו פשע, הטרור הוא אותו טרור, וכך גם צריך להיות הטיפול – מערכתי ושורשי" הוסיפה.

תשובת מפקד מרכז לפצועת הפיגוע

מתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו" מסר כי: "שוב אנו מגלים עד כמה השפעתם של שופטי בג"ץ על מדיניות המלחמה בטרור מכרעת למרות שאין לאנשים האלה שום ידע, ניסיון או אפילו קשב לדעתם המקצועית של בכירי מערכת הביטחון. שופטי בג"ץ הפכו את כלי ההרתעה על יוצרם והפכו אותם לתמריצי מפגעים. כך בנושא הריסת בתי מחבלים, בנושא שלילת תושבות, גירושם ועוד. נראה שבג"ץ עושה הכל כדי לאפשר למחבל הפוטנציאלי ללכת ולפגע. אוי לאותה הבושה."

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמייצג את הנפגעת בפיגוע מסר כי: "לא ייתכן שמול חיות טרף כאלה עם סביבה שתומכת ומעודדת את מעשיהם המזוויעים ימנע צה"ל מלהפעיל את כלי ההרתעה שבידיו. הישרדותה של בתיה לא יכולה להיזקף לזכותו של המחבל ומעשיו ועומק אכזריותם אינה פחותה מכל מחבל רוצח אחר. הימנעות מצעדי הרתעה תזין ותדרבן את תאוות הרצח ושפיכת הדם של חיית הטרף הטרוריסטית הבאה. אנו דורשים מצה"ל לפעול כנגד בית המחבל. ככל שתוגש עתירה ושופטי בג"ץ ימנעו את בלימת חיות הטרף הטרוריסטיות ידיהם יוכתמו בדם הקורבנות ולא ידי צה"ל."

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק