פיצוי של 800,000 לאזרח ששוטרים ניגחו את רכבו וירו בו טייזר • "דם האזרחים אינו הפקר"

צילום: דוברות המשטרה
פיצוי ענק של שמונה מאות אלף ש"ח לאזרח שבמהלך מרדף משטרתי השוטרים נגח את רכבו וירו בו טייזר • עורכי הדין בן גביר ומזר: דווקא בימים שבהם עוסקים בהריגת אהוביה יש חשיבות עצומה לפסק דין זה"

בית המשפט המחוזי בירושלים, נתן תוקף של פסק דין, להסכם פשרה בסך שמונה מאות אלף ש"ח שהמשטרה תשלם פיצוי לאזרח שבמהלך מרדף משטרתי נגחה את רכבו וירו בו בטייזר ובסופו של יום הסתבר כטעות בזיהוי. על פי כתב התביעה, בחודש נובמבר 2017 נסע האזרח, תושב ירושלים בין 20 בכביש 443 כשהוא רוכב על אופנוע. לאח שחלף בסמוך למחסום מכבים, שמע סירנה והבחין כי מאחוריו נוסע רכב משטרתי.

האזרח המשיך בנסיעה בצד הנתיב הימני במהירות של כ – 80 קמ"ש, ולפתע – ומבלי שנשמעה כל כרזה המורה לתובע לעצור – הגיחה ניידת סוואנה נוספת, עקפה במהירות וברוטליות את הניידת שנסעה אחרי התובע ורכב נוסף שנסע אף הוא מאחורי התובע, וכאשר הגיעה בסמוך לתובע סטתה לנתיבו – וניגחה אותו בכוונה לשול הכביש.

מיד ובסמוך למרדף הנסתר (שאף לא היה לו כל הצדקה) ולניגוח התובע מהקטנוע, ובעודו שרוע על הכביש כתוצאה מפגיעת הניידת, דלקו לעברו 6-7 שוטרים, ירו לעברו באקדח טייזר, החלו לחבוט בו באלות ואזקו אותו. מיד לאחר בדיקת פרטיו, התגלה ע"י שוטרי הנתבעת כי התובע הוא אינו האדם שאותו הם מחפשים וכי למעשה המדובר במקרה של טעות בזיהוי. למקום האירוע הגיע אמבולנס אשר פינה את התובע לבית החולים במצב בינוני שם נזקק לטיפולים רפואיים וניתוחים.

מחש העבירה את התיק לדין משמעתי שעדיין נדון, אולם עורכי הדין בן גביר ומזר הגישו תביעה אזרחית. במהלך הסכם פשרה, הסכימה המדינה לשלם סך של שמונה מאות אלף שח כולל שכר טרחת עורכי הדין, והיום ניתן תוקף להסדר.

עו"ד בן גביר: "דווקא בימים בהם אנו עוסקים בהריגתו של אהוביה סנדק יש חשיבות עצומה לפסק דין זה ולהסכמת המשטרה לשלם את הפיצוי הנכבד. לשוטרים אסור לערוך מרדף לא חוקי, ואסור להם לנגח קטנוע ולהוריד אותו מכביש קל וחומר כאשר המדובר בטעות בזיהוי. כמו כן בענייננו המדובר בשוטרים אשר תקפו ואף ירו בטייזר והיכו את האזרח באלות, וטוב עשו שוטרים מתוכם שהחליטו להעיד נגד חבריהם".

יחד עם זאת אני זועם על המחלקה לחקירת שוטרים שהעבירה התיק לדין משמעתי. אנו נגיש בגץ נגד ההחלטה כי דם אזרחים אינו הפקר".

עו"ד יוספי מזר הוסיף כי :" טוב עשתה המדינה, שחסכה מבוכה גדולה בניהול המשפט. ראוי שבמקרים אלה, השוטרים לא יהיו עם יד קלה על ההדק. נוכח היקף האלימות המשטרתית נדמה שהדין המשמעתי אינו הולם ואינו מביא למיגור התופעה, ולכן ראוי שאותם שוטרים ישלמו מכיסם הפרטי".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק