פוזרה הכנסת בהצבעה טרומית

נתניהו וגנץ. ארכיון. צילום: דוברות הכנסת
לאחר חודשים ארוכים של מתח בין הליכוד לכחול לבן אושר הערב פיזור הכנסת בקריאה טרומית ברוב של 61 חכי"ם

ב-16 במרץ 2020 הושבעה ממשלת ישראל ה-23. הממשלה הוקמה לאחר שלושה מערכות בחירות ארוכות שבהן נתניהו וגנץ לא הצליחו להקים ממשלה, אך לאחר בחירות מועד ג' הם הגיעו להסכם קואליציוני שבמסגרתו השניים יקיימו רוטציה שבה נתניהו יכהן שנתיים והמועמד לראשות הממשלה מטעם מפלגת 'כחול לבן' בני גנץ יכהן בשנתיים שאחריו.

כבר מההתחלה היו סימנים לכך שהחתונה הזאת תסתיים בגירושין מכוערים. כבוד לא היה בין שניהם מההתחלה, והיו חילוקי דעות רבים. היריבות בין השניים גברה, והערב (רביעי) עברה בקריאה טרומית הצעת החוק לפיזור הכנסת שהוגשה על ידי סיעת יש – עתיד תל"ם.

חברי מפלגת כחול לבן תמכו בהצעה להקדמת הבחירות עקב המחלוקת עם הליכוד ומפלגת רע"מ לא נכחה בהצבעה בעוד שיתר הרשימה המשותפת תמכה בה. לפני ההצבעה אמר השר איציק שמולי ממפלגת העבודה כי "ראש הממשלה לא מותיר לנו ברירה. הוא פועל ממניעים אישיים ולכן אינו מעביר תקציב".

המפלגות הערביות
הרשימה המשותפת. צילום: עמנואל גרסטל

חה"כ ניצן הורוביץ (מרצ) אמר במליאת הכנסת לפני ההצבעה כי: "רוב הציבור חושב שנתניהו חייב ללכת הביתה ושהוא נכשל בטיפול בקורונה. כמה מראשי המחנה התקפלו ובגדו במחנה וזחלו לממשלת נתניהו".

חה"כ גדי יברקן מהליכוד אמר לקראת ההצבעה על פיזור הכנסת כי "ראש הממשלה ככל הנראה יבוא יותר חזק אם נלך לבחירות והליכוד ירכיב את הממשלה הבאה. הציבור זז ימינה. צריך למנוע את הבחירות המיותרות האלה".

כפי שפורסם לראשונה ב'חדשות ימנים', יצחק וסרלאוף מנכ"ל עוצמה יהודית אמר הבוקר כי "בהינתן ועומדת מערכת בחירות נוספת לפנינו, מתקיימות פגישות תכופות כבר מעכשיו עם כל מיני אופציות לחיבורים עתידיים ומבלי להמתין לרגע האחרון".

עוצמה יהודית
איתמר בן גביר ויצחק וסרלאוף. צילום: עמנואל גרסטל

וסרלאוף חשף כי מפלגת עוצמה יהודית קיימה בשבוע האחרון שתי פגישות בנושא הבחירות והודיע כי במפלגה נערכים לבחירות.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק