עשרות עצורים בסמוך למצעד הגאווה: "ניסיון השתקה של כל המחאה"

צילום: דוברות להב"ה
במהלך המחאה שהתקיימה בסמוך למצעד הגאווה בירושלים נעצרו ועוכבו כ80 אזרחים, מרביתם עוברי אורח תמימים שנלקחו לתחנת המשטרה אך ורק בשל חזותם הדתית

עשרות אזרחים שעשו את דרכם ביום חמישי האחרון במרכז העיר ירושלים בסמוך למצעד הגאווה שהתקיים בעיר, עוכבו ונלקחו לתחנת המשטרה.

בין עוברי האורח שנעצרו: נער כבן 13 וחצי שעבר במקום, אדם שהיה בדרכו לבית החולים יחד עם אשתו ההריונית, ואשה שהלכה עם ילדתה ברחוב.

בארגון חוננו אומרים כי השוטרים פעלו לפי רשימות שקיימות במשטרה אשר חוקיותן מוטלת בספק, ועיכבו כמעט כל אדם בעל חזות דתית שעבר באזור. עוד הוסיפו כי מתוך עשרות מעצרים מרבית העצורים נעצרו אך ורק בשל חזותם הדתית, ונחקרו חקירות שווא לכל דבר ועניין.

את העצורים ייצגו עורכי דין מטעם ארגון חוננו, ביניהם עו"ד רחביה פילץ ועו"ד מנשה יאדו.

עו"ד מנשה יאדו תקף את התנהלות המשטרה במהלך המצעד: "אחרי שנה שלמה של מאבק משפטי בעוולות של המצעד הקודם, שבה המשטרה וחוזרת על אותן עוולות, לצערנו הרב ביתר שאת. התנהלות המשטרה היא פשוט נפשעת.

החל בעיכוב אנשים לפי רשימות, בלי קשר לנסיבות. אמא שהלכה עם ילדתה ברחוב לטיפול שיניים עוכבה במשך כשעה. אדם שהיה בדרכו עם אשתו ההריונית לבית החולים, עוכב בשל המצאו ברשימות של המשטרה, מעצרים סיטונאיים ברחובות, בהם עוצרים אנשים על ימין ועל שמאל ללא שום הצדקה", הוסיף עו"ד יאדו.

עוד תיאר עו"ד יאדו כי התחושה היא ש"גם השופטים מאבדים את הרציונליות, מפחד משיימינג שעושים להם בעיתונות שמאל. השתקה טוטאלית של כל המחאה, דריסה של הקול היהודי. משטרה שמתנהגת כמו שוק אפור, בלי שום סמכות, בלי שום צורה, בלי פרוצדורה חוקית. נמשיך להיאבק בתופעה ההזויה, גם במישור המשפטי וגם במישור הציבורי".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק