ערב הראשון ביולי • רגבים לרה"מ: ההסטוריה תשפוט כיצד תזכר

קמפיין ״ההיסטוריה תשפוט״ של תנועת רגבים ממשיך הבוקר בחשיפת מודעה חדשה הקוראת לנתניהו להחליט כיצד הוא מעוניין להזכר: האם הוא יחיל ריבונות מלאה ואמיתית ויזכר כצ׳רציל המנהיג הדגול שהוביל את בריטניה לניצחון מזהיר על הנאצים במלחמת העולם השניה או יוביל תכנית שבסופה הקמת מדינה פלסטינית וייזכר כנוויל צ׳מברלין התבוסתן אשר חתם עם הנאצים על הסכם מינכן הידוע לשמצה.

המודעה הינה חלק מקמפיין רחב אשר עלה שבוע שעבר על אוטובוסים, שלטי חוצות ומודעות בעיתונים ובו מוצגות דמויות וארועים שונים שנחקקו בציבוריות הישראלית- תוך אמירה לראש הממשלה נתניהו, ההיסטוריה תשפוט איך אתה תזכר בזיכרון ההיסטורי שלנו. כמי שהביא לריבונות ישראלית על יהודה, שומרון ובקעת הירדן או כמי שהכשיר הקמת מדינת טרור פלשתינית בלב הארץ.

בין יתר המודעות ניתן היה למצוא את דמויותיהם של יוני נתניהו מול דן חלוץ, דוד בן גוריון מול אריאל שרון וכן גאולה כהן אל מול שולמית אלוני.

לדברי גורמים ברגבים טראמפ הוא ידיד גדול של ישראל, אבל לא מדובר בתכנית טראמפ אלא בתכנית נתניהו והוא זה שיקבע איך תראה התכנית בפועל. האם זוהי תכנית להחלת ריבונות או תכנית להקמת מדינה פלסטינית.

המודעות נחתמות במסר לראש הממשלה נתניהו – ההיסטוריה תשפוט כיצד תיזכר. כמחיל הריבונות על שטחי המולדת ביהודה ושומרון או כמי שייסד את המדינה הפלסטינית בלב הארץ. זה בידים שלו.

ברגבים אמרו כי הם אינם יוצאים נגד תכנית המאה והשאלה אינה האם היא טובה או לא. השאלה היא באיזה אופן התוכנית תמומש. האם המימוש יהיה החלת הריבונות על יהודה ושומרון או הקמת מדינה פלסטינית ביהודה ושומרון. זה לא הולך ביחד.

זו עת מבחן לראש הממשלה, בה תעוצב מורשתו – כפי שניתן לבחון מדמויות שונות שהטביעו את חותמם בזכרון הקולקטיבי הישראלי.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק