ערבי תושב מזרח ירושלים הודה בתקיפה אך התיק נסגר

צילום: דוברות המשטרה
בעקבות סגירת התיק כנגד ערבי תושב מזרח ירושלים שהודה בתקיפה כנגד צעיר יהודי, ואף תועד במצלמות האבטחה, בחוננו הגישו ערר ודרשו להעמידו לדין.

ערר הוגש לפרקליטות המדינה ע"י חוננו בעקבות סגירת התיק כנגד החשוד אשר השליך בקבוק זכוכית לעבר קטין ופצע אותו בראשו כאשר צעד בעיר העתיקה לפני כשנה. החשוד אשר נתפס ע"י כוחות המשטרה, הודה במעשה ואף תועד במצלמות האבטחה, אך לא הועמד לדין.

בערר שהוגש נכתב כי "בתאריך 11/8/2019, בעיצומו של צום ט' באב, ברחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים, הותקף המערער באמצעות בקבוק זכוכית שהושלך לעברו, פגע בראשו וגרם לו פציעות בראש אשר הזקיקו לפינוי לבי"ח. האירוע תועד ואף נלכד חשוד העונה לשם מחמוד אבו טרוקי, אשר הודה במעשה וקשר עצמו לאירוע, אך טען שהותקף קודם בידי יהודים אחרים" ציין עו"ד חיים בלייכר אשר מייצג את הקטין.

מתוך מצלמות אבטחה של ירושלים

"חרף כך, באופן תמוה, וללא כל הסבר מתקבל על הדעת, התיק נסגר בידי פרקליטות מחוז ירושלים והחשוד לא הועמד לדין בגין פציעת העורר .מאחר שהאירוע מתועד, והראיות בתיק חד משמעיות, יבקש המערער לקבל את הערעור להלן ולהעמיד את החשוד בהקדם לדין". עוד טען עו"ד בלייכר כי "בראיות קיימות כל ראיות הזהב כדי להביא להרשעת החשוד החל מסרטון המתעד מזוויות רבות את האירוע והשלכת הבקבוק וכלה בהודאת החשוד כדלהלן".

עו"ד בלייכר נימק את הערר וציין כי: "כנגד החשוד יש די והותר ראיות לתקיפה מכוונת שגרמה לפציעה של ממש באמצעות בקבוק זכוכית מלא מיץ. בסרטונים ניתן להבחין בקלות שהחשוד זורק את הבקבוק לעבר היהודים באופן מכוון. מנגד המערער לא תקף את החשוד או כל אדם אחר, כל חטאו היה בכך שהלך עם אנשים אחרים במטרה להתפלל סביב שערי הר הבית ביום חרבן בית המקדש".

עוד הוסיף כי: "המחבל ניסה לתקוף באמצעות כיסא, כשלא הצליח תקף באמצעות השלכת בקבוק זכוכית, אף לאחר שכבר בודד מהאירוע ולא נשקפה לו כל סכנה. המחבל זרק בעוצמה בקבוק זכוכית לעבר מספר יהודים , פגע ופצע. תוצאות הפציעה חמורות אך היו יכולות להיות חמורות בהרבה ולהסתיים בפגיעה מוחית במערער כפי החשש בתחילה" טען עו"ד בלייכר.

כמו כן הדגיש עו"ד בלייכר "תקיפת יהודים בעיר העתיקה הינה תופעה רווחת הראויה לכל גנאי. יש לפעול בכל המישורים כדי למגר תופעה זו. כך גם כאן כשנתפס חשוד בגין תקיפה חמורה עם בסיס ראייתי מוצק יש לחתור לכך שיעמוד לדין וייענש בחומרה על מנת להרתיע מפני מעשים דומים".

לסיום ביקש מפרקליטות המדינה "אשר על כן יבוקש להעמיד לדין את החשוד בעבירות של פציעה בנסיבות מחמירות בנסיבות של מניע גזעני".

עו"ד חיים בלייכר תקף את החלטת המשטרה לסגור את התיק ואמר "סגירת התיק ואי העמדה לדין של המתפרע מהווה מחדל חמור ביותר של הפרקליטות. יהודים אינם שק חבטות של ערבים שמתעצבנים ודמם לא הפקר. מחבל שזרק בקבוק זכוכית מלא לעבר קבוצת יהודים במטרה לסכן את חייהם ופצע יהודי מקומו מאחור סורג ובריח. אנו מצפים שיופקו הלקחים והעיוות יתוקן על ידי הפרקליטות במהרה".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק