ערבי שפצע יהודי בבקבוק זכוכית: ישלם פיצוי של 1,500 ש"ח בלבד

אמבולנס מד"א. צילום: דביר גופשטיין, חדשות ימנים
ערבי אשר תקף קטין יהודי ופצע אותו בעיר העתיקה בירושלים יחויב לשלם פיצוי כספי ולא ירצה מאסר בפועל. החלטה התקבלה בעקבות הסדר טיעון שהוביל לשינוי כתב האישום • עו"ד חיים בלייכר מחוננו "חושבים שהתנהלות כזו פוגעת בהרתעה ומעודדת פשיעה גזענית"

הסדר טיעון שהתקבל לאחרונה בבית משפט השלום בירושלים קבע כי ערבי כבן 27 אשר תקף לפני כשנתיים וחצי קטין יהודי בעיר העתיקה בעת שהשליך לעברו בקבוק זכוכית ופצע אותו ישלם פיצוי כספי של 1,500 שקלים בלבד. על פי הסדר הטיעון, הוחלט לתקן את כתב האישום ולציין שהנאשם השליך חפץ, וכמו כן נשמטה העובדה כי הקטין נפצע בראשו מבקבוק הזכוכית.

למרות הצהרת נפגע העבירה והתנגדותו, התקבל הסדר הטיעון. גזר הדין שניתן בבית משפט השלום בירושלים קבע כי הנאשם יהיה מחויב בפיצוי כספי למתלונן, קנס של 500 ש"ח בלבד ובנוסף לא ירצה מאסר בפועל. כמו כן לא צוין בכתב האישום כי מדובר באירוע על רקע גזעני.

בהצהרת נפגע העבירה סיפר הקטין כי הוא עודנו בהלם מהאירוע, וכי הוא נמנע מלעבור במקום האירוע בעקבות הפציעה ובאזור בכלל. בהצהרה תיאר כי בעת שנפצע מבקבוק הזכוכית הוא דימם מראשו וחש כאבים עזים, ולסיום דרש כי יוטל על הנאשם מאסר בפועל.

על פי פרוטוקול גזר הדין אמר השופט דוד שאול גבאי ריכטר "לאחר ששמעתי את הצדדים ואת הנאשם, נחה דעתי כי ההסדר ראוי בנסיבות המעשה, ובנסיבות העושה ולכן אכבדו".

עו"ד חיים בלייכר אשר ייצג את נפגע העבירה מטעם ארגון חוננו תמה על החלטת השופט "מדוע הנאשם לא הואשם באירוע גזעני? הרי ברור שהוא זרק את הבקבוק על הבחור בשל שנאתו ליהודים" ציין.

בנוסף אמר על הסדר הטיעון "נדהמו לקבל את ההסדר טיעון שמוציא את הנאשם ללא עונש משמעותי. הפרקליטות ביצעה פה שלושה פשעים. מחקו מכתב האישום את זריקת הבקבוק והחליטו שנזרק חפץ ולא ציינו שהתלונן נפצע. הנאשם גם לא הואשם במניע גזעני ולבסוף גם לא קיבל עונש. לא ברור לנו מדוע באו לקראת הנאשם במידה כה רבה, אנו חושבים שהתנהלות כזו פוגעת בהרתעה ומעודדת פשיעה גזענית".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק