ערבי גנב סחורה מחנות, ניסה להימלט ונגח רכב: המשטרה סגרה את התיק

צילום: אליהו לורנס, חדשות ימנים
נסגר תיק חקירה כנגד ערבי שגנב סחורה מחנות בירושלים, למרות שתועד במצלמות האבטחה ובהמשך תועד נוגח רכב בניסיון להימלט. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הגיש ערר, התיק נפתח ונסגר בשנית

המשטרה סגרה תיק חקירה נגד ערבי שתועד גונב סחורה ממכולת בירושלים בחג סוכות האחרון, ולאחר מכן אף נגח את רכבו של צעיר יהודי שניסה לעכב אותו עד בוא המשטרה. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הצעיר ובעל המכולת הגיש ערר לפרקליטות בבקשה לפתוח את החקירה מחדש, התיק אכן נפתח, אולם במפתיע נסגר בשנית.

בחג סוכות האחרון תועד ערבי גונב סחורה שהונחה בסמוך לחנות מכולת בירושלים. צעיר יהודי כבן 18 זיהה את הגנב למחרת, וכשניסה לעצרו עד לבוא המשטרה ניגח הגנב את רכבו ונמלט. הבחור היהודי שיחזר "ערב לפני ראיתי אותו לוקח סחורה וחשבתי שהוא עובד שם. בגלל שתועדתי לידו במצלמות האבטחה בעל החנות שאל אותי אם אני מכיר אותו, ואז התברר לי שהוא גנב את הסחורה".

באדיבות המצלם

הבחור וחבריו הזעיקו את המשטרה, אולם משראו שהגנב הערבי מנסה להימלט, נכנס הצעיר לרכבו הפרטי והחנה אותו במרכז הכביש, במטרה לחסום את נתיב המילוט של הגנב ולעכב אותו עד בוא המשטרה. חבריו של הנהג תיעדו את המתרחש במצלמת הפלאפון.

הצעיר תיאר כי "כשראיתי שהוא בורח החניתי את הרכב באמצע הכביש ורציתי לחסום לו את הדרך, ובינתיים התקשרו למשטרה. הוא יצא מהרכב ושאלתי אותו למה הוא גונב? הוא נבהל וראה שאני מבין מה הוא עושה פה אז הוא הוציא משהו מהכיס וקילל".

הצעיר חש מאוים ולא זיהה את החפץ שהערבי הוציא מהכיס "הרגשתי מאוים, פחדתי וברחתי אחורה. הוא נכנס לרכב שלו ופשוט נכנס ברכב שלי וגרר אותו עד שהוא העיף אותו הצידה ונסע משם". הרכב, שניזוק בצורה קשה, הושבת ויצא מכלל שימוש.

המשטרה הגיעה למקום לאחר דקות ארוכות והצליחה לאתר את הגנב, אך התברר כי תיק החקירה נסגר. "ממש מתסכל לשמוע שאחרי כל זה המשטרה בחרה לסגור את התיק" שיתף הבחור.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הגיש ערר לפרקליטות בבקשה לפתוח את התיק, התיק אכן נפתח, אך כאמור נסגר בשנית. לדברי עו"ד בלייכר ישנן ראיות חד משמעיות לקיום העבירה על ידי החשוד הערבי, פרטיו ידועים והוא אף מוכר למשטרה, והאירוע מצולם ומתועד "תמוה אפוא שלא נמצא בחומר החקירה חקירה של החשוד".

עוד נכתב בערר כי "מדובר באירוע חמור ומתמשך, שהחל בגניבה מחנות המכולת, המשיך בהישנות המעשה לאחר יום בלבד, והסתיים באיום פיזי ובגרימת נזק כספי כבד". מעשי הגנב פגעו בצעיר בעל הרכב ובמשפחתו, וכן בבעל המכולת ומשפחתו "אשר על כן יבוקש לפתוח את התיק מחדש ולהעמיד לדין". כאמור, עד כה לא ידוע אם הערר התקבל ואם נעשו פעולות כלשהן למיצוי הדין עם החשוד.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את בעל הרכב ובעל המכולת מסר "עד כה לא קיבלנו הודעה רשמית מה הוחלט בתיק לאחר הערר שהגשנו. לפי חומרי החקירה ידוע למשטרה בעלי הרכב אך לא מופיע שהוא נחקר. נוסף על כך יש את מצלמת המכולת אשר מצלמת את פני העבריין. התחושה שלנו שבשל ריבוי העבריינות של בני מיעוטים כלפי ישראלים אין חתירה לפיענוח, מעצר והעמדה לדין והפשיעה חוגגת".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק