חודשיים ללא התקדמות בתיק החקירה נגד פלסטינים ואנרכיסטים שתקפו בעלי חווה בבקעת הירדן

לפני כחודשיים נפתח מחדש תיק החקירה נגד עשרות פלסטינים ואנרכיסטים שפלשו לשטח חווה בבקעת הירדן ותקפו את בעליה, בעקבות פניית ארגון חוננו המייצג את בעלי החווה. עד כה לא דווחה המשטרה על התקדמות החקירה ולא נעצרו חשודים. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו: "דורשים לפעול במהרה להוציא הצדק לאור ולהעמיד לדין את התוקפים"

חקירת המשטרה נגד עשרות פלסטיניים ואנרכיסטים שפלשו לשטח חווה בצפון בקעת הירדן ותקפו את בעל החווה ומשפחתו נסגרה במהלך תקופת הקורונה. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את בעלי החווה דרש מהמשטרה לפתוח את החקירה מחדש, כעת לאחר כחודשיים מפתיחת התיק בשנית, עדיין לא דווח על התקדמות החקירה.

התקיפה אירעה לפני כשנה, עת פלשו לשטח החווה עשרות פלסטינים מלווים באנרכיסטים ישראליים ומחו"ל, לפי סרטונים שפורסמו מהתקיפה, נכנסו התוקפים לביתו של בעל החווה, התפרעו עם דגלי אש"ף תוך קריאות לשחרר את פלסטין. לאחר מכן התקיפה הפכה להיות פיזית כלפי בעל החווה ואשתו, כשהתוקפים צועקים לעברם 'זה הבית שלנו'.

בעל החווה הגיש תלונה למשטרה ובא כוחם עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אף שלח מכתב בו ביקש לבצע חקירה מקיפה של אירוע התקיפה ולמצות את הדין עם התוקפים, אולם כשעו"ד בלייכר ביקש להתעדכן בנעשה בתיק, הופתע לגלות כי החקירה נסגרה. לפי הודעת המשטרה "לאור חלוף הזמן והתפרצות מגפת הקורונה תיק החקירה נבחן בשנית בחודש אפריל 2020 ואז הוחלט על סגירתו בעילה של ההליך אינו מתאים לבירור פלילי".

זאת למרות שבהודעה נכתב בפירוש כי בתיק היו "מעורבים רבים ובמסגרת החקירה נגבו מס' רב של עדויות. החשודים בתיק זה נחקרו ושוחררו".

בשל בקשתו של עו"ד בלייכר מהמשטרה לקבל את חומרי החקירה שנאספו בתיק עד סגירתו, על מנת לשקול הגשת ערר על ההחלטה לסוגרו, עדכנה המשטרה כי החקירה נפתחה מחדש "מעיון בחומר החקירה נמצא כי .. פעולות חקירה רבות בחקירת 17 מעורבים בתיק, מהם 11 חשודים וישנן מספר פעולות חקירה נוספות להשלמת החקירה".

כיום, כחודשיים לאחר פתיחת תיק החקירה מחדש עוד לא התקבל מהמשטרה עדכון על התקדמות החקירה. עו"ד בלייכר על התנהלות המשטרה "אנו מרוצים מכך שהערר שהגשנו גרם לפתיחת התיק מחדש ואנו דורשים לשוב ולחקור את תקיפת מרשי ובני משפחתו לעומק. לצערנו עברו חודשיים מפתיחת התיק מחדש וטרם שמענו על צעדים חדשים שננקטו. אנו דורשים לפעול במהרה להוציא הצדק לאור ולהעמיד לדין את התוקפים, אשר מתכסים באצטלה של פעילי זכיות אדם אך בפועל תוקפים את המתיישבים חודרים לבתיהם ומסכנים את חייהם פעם אחר פעם".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק