עיריית ראשון לציון מסייעת לזוגות להתחתן

צילום - עיריית ראשון לציון

זוגות רבים בראשון לציון היו אמורים להתחתן בפתח האביב, אולם התפשטות נגיף הקורונה וההגבלות על התקהלות טרפדו את התוכניות עיריית ראשון לציון והמועצה הדתית מתגייסים לסייע לזוגות לקיים את מצוות טקס ״חופה וקידושין״ תחת המגבלות הקיימות של משרד הבריאות בית הכנסת, המקווה ורב מחתן יוצעו לזוג ללא כל עלות.

עיריית ראשון לציון והמועצה הדתית יסייעו לזוגות בעיר לממש את יום נישואיהם בבתי הכנסת ברחבי העיר. החופה והקידושין יערכו תחת המגבלות שהנחה משרד הבריאות העוסקות בכמות המשתתפים במקום אחד.

ראש העירייה, רז קינסטליך, נתן את ברכתו והנחה את מינהל קהילה בעירייה ואת יועצו לענייני דת, רונן זינגר, לעמוד על התיאומים עבור הזוגות. "חתונה היא אחד מהרגעים המיוחדים והמרגשים בחיים" אמר קינסטליך "חודשים של תכנונים וצפייה נתקלו עתה באי וודאות ואנחנו כאן כדי להקל, ולו במעט, באכזבה של זוגות רבים בעיר. אנחנו מבינים לליבם ונעמיד לרשותם את כל הנחוץ עבור קיום טקס חופה וקידושין מצומצם אך מכבד".

צילום – עיריית ראשון לציון

את טקס החופה ניתן יהיה לקיים בהיכל בית הכנסת הגדול, רחוב אחד העם ובאולם המועצה הדתית ברחוב דרור 7 .בנוסף, העירייה תבצע תיאום על פי בקשת הזוג מול כל בית כנסת אחר בעיר ,כמו מול כל המקוואות ברחבי העיר. השימוש בבית הכנסת, במקווה וכן רב שיחתן את בני הזוג – יוצעו ללא כל עלות.

הכלה הראשונה שהגיעה אתמול לפגישה בבניין העירייה עם המשנה לראש העירייה, עידן מזרחי, לתיאום חתונתה היא שני אליעדי (29) שצפויה הייתה להתחתן בסוף החודש. נכון לעכשיו החתונה נדחתה והיא ביקשה לקיים באותו היום את החופה והקידושין בבית הכנסת "אומרים שמבחינה הלכתית התאריך הזה נקבע לנו מראש ולא כדאי לדחות אותו, אז אנחנו נתחתן בבית הכנסת ואחר כך שהמצב ישתפר נתחתן באולם" היא הסבירה.

המשרד לשירותי דת קיבל אישור חריג ממשרד הבריאות לקיים חופה וקידושין בהשתתפות של עד עשרים איש בשתי קבוצות, כלומר קבוצה אחת מתחת לחופה וקבוצה שנייה במרחק של חמישה מטרים מהחופה.

כמו כן על הנוכחים לשמור מרחק של שני מטרים אחד מהשני. אדם שמשתעל מכל סיבה או סובל מחום- ימנע מלהשתתף בטקס, כל המשתתפים ישטפו ידיים בסבון ו\או בחומר מחטא לפני ואחרי הטקס. להימנע מלחיצת ידיים ומלנשק ספר תורה ומזוזות.

בעירייה אומרים כי: "זוגות המעוניינים לקבל פרטים נוספים ולתאם טקס חופה וקידושין בבתי הכנסת בעיר, יכולים להשאיר הודעת וואטסאפ בטלפון 054-7995477 ויחזרו אליהם בהקדם."

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק